Про зустріч представників кафедри управління земельними ресурсами ЧНУ імені Петра Могили з провідним менеджером систем зрошення Valley компанії «Астра» на Півдні України Дмитром Жмаком


 23 вересня 2022 року студенти та викладачі кафедри управління земельними ресурсами Чорноморського національного університету імені Петра Могили в межах вивчення дисциплін «Меліоративне ґрунтознавство» та «Геологія і геоморфологія» зустрілися в онлайновому форматі з провідним менеджером систем зрошення на півдні України Дмитром Жмаком.

До зустрічі долучилися також представники кафедри землеустрою і кадастру Одеського державного аграрного університету.

Темою лекції є «Комплексний підхід до системи управління земельними ресурсами за допомогою технічних рішень Valley».

Під час зустрічі були розглянуті такі питання, як роль зрошення в умовах зміни клімату, шляхи відновлення та розвитку зрошення на Півдні України, новітні ресурси та енергозберігаючі рішення в гіпертехнічному будівництві.

Зокрема було детально охарактеризовано та наочно показано, як   здійснене районування території України за річним коефіцієнтом зволоження, як відбулася зміна природних зон в Україні за 2010-2020 роки, як здійснюється комплексний підхід до управління водними ресурсами.  Зазначені переваги  системи дощування про дистанційні технології управління поливами. Також наголошено, що прісна вода становить лише 2,5 % від усієї води, що є на Землі, з якої 30 % доступно людям.

Під час зустрічі студенти мали змогу дізнатися про водні умови майбутнього зрошення такі, як джерело поверхневих та джерело підземних вод, ознайомитися з видами поливних машин, було охарактеризовано карту  застосування технологій зрошення, планування зрошення, лектор детально розповів про сучасні платформи управління зрошенням, пояснив, як здійснюється прогноз опадів, як відбувається випаровування з поля, як проводяться супутні знімки, як вимірюється фактичний вміст вологи в грунті, як вводиться в експлуатацію зрошувальне обладнання, як відбувається його монтаж, як відбувається державна підтримка системи зрошення.

Також студенти мали змогу ознайомитись із сучасними інноваційними продуктами системи зрошення та сучасними панелями управління дощувальною технікою. Наприкінці зустрічі відбулася дискусія присутніх щодо важливості зрошення, під час якої студенти Чорноморського національного університету імені Петра Могили активно задавали питання та отримали на них вичерпні відповіді.

Спікери висловили свою готовність надалі зустрічатися зі студентами задля  проведення спільних заходів між провідними ВУЗами України, а також налагодити подальшу співпрацю, адже на сьогодні гостьові лекції та тренінги надають можливість учасникам за короткий час у цікавій формі засвоїти теоретичний матеріал від провідних практиків землевпорядної галузі та здобути практичні навички майбутнього фаху.