Про творчу зустріч із колективом відділу шевченкознавства Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка Національної академії наук України

У п’ятницю, 15 березня 2024 року, у Чорноморському національному університеті імені Петра Могили відбулася творча зустріч із колективом відділу шевченкознавства Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка Національної академії наук України.

Метою зустрічі є висвітлення спогадів про створення 6-томної Шевченківської енциклопедії, що була присвячена 200-річчю з дня народження поета, а також огляд найновіших видань шевченкознавців Академії й розмова про Тараса Шевченка у світлі сьогодення.

Організатором заходу є факультет філології нашого університету за участі студентського наукового товариства.

Модератором зустрічі виступила Ірина Даниленко, доктор філологічних наук, професор, в.о. декана факультету філології ЧНУ імені Петра Могили.

Із вітальними промовами виступив ректор ЧНУ імені Петра Могили Леонід Клименко, який зауважив, що проведення тематичних заходів до дня народження Тараса Шевченка в нашому університеті вже є доброю традицією.

Долучилися до вітального слова перший проректор Юрій Котляр, проректор із наукової роботи Роман Дінжос та Ірина Даниленко, в.о. декана факультету філології ЧНУ імені Петра Могили.

Усі закцентували увагу на актуальності постаті Кобзаря та його творів.

Олександр Боронь, завідувач відділу шевченкознавства Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка Національної академії наук України, поділився з присутніми історією створення Шевченківської енциклопедії, визначив моменти, які найбільше запам’яталися, та ту інформацію, підготовка до якої була найскладнішою.

Також виступали представники відділу шевченкознавства, зокрема Галина Александрова та Ірина Приліпко, доктори філологічних наук, старші наукові співробітники відділу, Алла Калинчук та Роксана Харчук, кандидати філологічних наук, старші наукові співробітники, і Наталія Бондарєва, кандидат філологічних наук, науковий співробітник відділу.

Усім спікерам студенти та викладачі факультету філології активно ставили питання, що свідчить про нагальність тематики зустрічі.

Наприкінці заходу керівник Студентського наукового товариства факультету філології, кандидат філологічних наук, доцент Галина Косарєва оголосила результати студентського конкурсу відеопоезій з нагоди 210-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка «Тарас Шевченко у діалозі культур».

Переможцем став студент другого курсу факультету філології Максим Бригарчук. Вітаємо!

Дякуємо організаторам за проведену творчу зустріч, а спікерам – за долучення до актуальних тематичних заходів!