Про перше заняття в Центрі ветеранського розвитку


14 липня 2023 року у нещодавно відкритому на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили Центрі ветеранського розвитку розпочалися заняття з першою групою помічників ветеранів.

Центри ветеранського розвитку – це пілотний проєкт Міністерства у справах ветеранів України та Міністерства освіти та науки України. Він має на меті допомогти соціально адаптуватися учасникам бойових дій та навчити членів сімей ветеранів правильно взаємодіяти задля успішної реінтеграції військових у цивільне життя. Більше про відкриття першого Центру ветеранського розвитку на півдні України за посиланням.

На перше заняття кандидатів завітав заступник голови Миколаївської ОВА з соціальних і гуманітарних питань Олександр Трайтлі, директор Центру зайнятості Дмитро Оборонько, радниця патронатної служби Миколаївської ОВА Неллі Яровенко, директорка департаменту соціального захисту населення Оксана Єльчієва, директорка департаменту освіти і науки Миколаївської ОВА Алла Веліховська та директор миколаївського міський центр підтримки ветеранів війни Віктор Мойсеєв.

Запрошені гості привітали кандидатів та подякували їм за те, що вони починають навчання задля допомоги ветеранам війни та членам їхніх сімей. Гості окреслили можливості допомоги кандидатам у своїх сферах для вирішення питань ветеранів війни.

Після вітальних слів почалось перше вступне заняття, яке проводили керівниця Центру ветеранського розвитку, т.в.о. директора навчально-наукового інституту післядипломної освіти Катерина Зуб та кандидатка історичних наук, заступниця директора навчально-наукового інституту післядипломної освіти Яна Гаргаун.

Серед кандидатів – 26 осіб з різних громад Миколаївщини, що готові заради благої справи знову прослуховувати лекції, відвідувати семінари та тренінги.

Катерина Зуб розповіла кандидатам, що протягом трьох тижнів навчання вони познайомляться з нормативно-правовою базою захисту прав ветеранів, соціальним захистом ветеранів, реабілітацією ветеранів війни та членів їхніх сімей, дізнаються про психологічні та комунікативні стратегії у роботі з ветеранами та членами їхніх сімей, професійну адаптацію ветеранів до цивільного життя та про організацію роботи документообігу фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.

Заняття кандидатів проходитимуть кожного дня з понеділка по п’ятницю. Щодня миколаївці матимуть чотири заняття. Для того, щоб стати помічником ветеранів, необхідно скласти іспит із 33 питань. Задня успішного складання іспиту необіхно буде відповісти на 20 питань правильно.

Завідувачка навчально-методичного кабінету соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню Людмила Опанасенко та старша викладачка кафедри медико-біологічних основ спорту та фізичної реабілітації Олена Дроботун провели для кандидатів психологічний тренінг. Цей тренінг допоміг кандидатам познайомитися один з одним та створив дружню атмосферу в групі.

Сподіваємося, що всі кандидати успішно закінчать своє навчання та будуть допомагати ветеранам та членам їхніх сімей адаптуватися до звичайного життя.