На базі ЧНУ імені Петра Могили відкрився перший на півдні України Центр ветеранського розвитку

27 липня 2023 року на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили відкрився перший на півдні України Центр ветеранського розвитку.

Центри ветеранського розвитку – це пілотний проєкт Міністерства у справах ветеранів України та Міністерства освіти та науки України. Він має на меті допомогти соціально адаптуватися учасникам бойових дій та навчити членів сімей ветеранів правильно взаємодіяти задля успішної реінтеграції військових у цивільне життя.

На відкриття Центру завітала заступниця міністра у справах ветеранів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тетяна Калита, міський голова Олександр Сєнкевич, заступник голови Миколаївської ОВА з соціальних і гуманітарних питань Олександр Трайтлі, директор Центру зайнятості Дмитро Оборонько, радниця патронатної служби Миколаївської ОВА Неллі Яровенко, директорка департаменту соціального захисту населення Оксана Єльчієва, директорка департаменту освіти і науки Миколаївської ОВА Алла Веліховська, директор Миколаївського міського центру підтримки ветеранів війни Віктор Мойсеєв та жителі міста.

Захід почався з прослуховування гімну України та ушанування пам’яті загиблих захисників. Тетяна Калита виступила з вітальним словом, а після разом з Олександром Трайтлі відкрила дошку Центру ветеранського розвитку.

Під час прес-конференції Тетяна Калита наголосила, що на базі Центру ветеранського розвитку розпочинається проєкт «Помічник ветерана» і вже за тиждень розпочнеться навчання перших помічників.

Олександр Трайтлі розповів, що Миколаїв є найбільш активним містом щодо допомоги ветеранам та вже 14 людей зареєструвалися для навчання на посаду помічника ветерана.

Міський голова Олександр Сєнкевич висловив надію на те, що Центр ветеранського розвитку допоможе адаптуватися ветеранам, яких, за прогнозами, буде майте півтора мільйони осіб. Він радий, що Миколаїв є одним із перших міст, які доєдналися до цього проєкту.

Ректор ЧНУ імені Петра Могили Леонід Клименко наголосив, що він сприяв за відкриттю Центру саме на базі університету відразу, як дізнався про таку ініціативу. Він вважає, що фахівці університету можуть надати допомогу і знання як ветеранам, так і членам їхніх сімей, а також всім бажаючим, хто хоче стати помічником ветеранів.

Дмитро Оборонько також розповів, що Центр зайнятості активно співпрацює з усіма органами влади та фахівцями ЧНУ імені Петра Могили задля допомоги військовим та їхнім сім’ям.

У день відкриття Центру ветеранського розвитку також вручили сертифікати на отримання грошової допомоги для придбання житла чотирьом особам. Також Тетяна Калита вручила подяки за активну роботу Леоніду Клименку, Неллі Яровенко, Віктору Мойсеєву, Сергію Сербіну та Антону Ігнатенку.

Наприкінці заходу гості долучилися до відкриття пам’ятної дошки випускникам ЧНУ імені Петра Могили, які загинули, захищаючи Україну.