Презентація нового міжнародного проєкту «European Anti-Corruption Standards as a Guarantee for the Formation of Civil Society» (Антикорупційні європейські стандарти як запорука формування громадянського суспільства)


    27 жовтня 2023 року в приміщенні Вченої ради ЧНУ імені Петра Могили відбулася презентація проєкту 101126823. EACS. «European Anti-Corruption Standards as a Guarantee for the Formation of Civil Society» (Антикорупційні європейські стандарти як запорука формування громадянського суспільства) в рамках програми Еразмус+ за напрямком ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH, реалізація якого має початок з 01 жовтня 2023 року.

На презентації були присутні гості: представники адміністрації університету, міжнародного відділу та колеги.

З вітальним словом до учасників звернувся ректор ЧНУ імені Петра Могили професор Леонід Клименко, в.о. проректора з наукової роботи та міжнародної співпраці, професор Алла Коваль, декан юридичного факультету, доцент Дмитро Січко.

     Проєкт створений викладачами юридичного факультету.

Реалізація проходитиме з 2023 по 2026 рік.

До складу команди входять науковці юридичного факультету: доцент кафедри історії та теорії держави і права Оксана Валецька– координатор; доцент кафедри конституційного та адміністративного права і процесу Олена Ткаля– виконавець; доцент кафедри конституційного та адміністративного права і процесу Олена Каплій– виконавець.

    Команда представила проєкт студентам першого курсу різних спеціальностей: майбутнім юристам, економістам та фахівцям у галузі міжнародних відносин. Саме вони стануть слухачами факультативу «Антикорупційні європейські стандарти та їх запровадження в Україні», який стартує у другому семестрі цього навчального року, адже формування громадянського суспільства передбачає активну роботу з молодим поколінням. «Еразмус+» – це програма ЄС у сфері освіти, навчання, молоді та спорту на період 2021-2027 рр. Освіта, навчання, молодь та спорт є ключовими сферами, які підтримують громадян у їхньому особистому та професійному розвитку.

Проєкт передбачає заохочення,  залучення учасників, зокрема молоді, у процесі навчання до активної громадської позиції у громадянському суспільстві, підвищуючи обізнаність про спільні цінності Європейського Союзу.

     Метою проєкту є впровадження інтерактивного курсу для студентів 1 курсу всіх спеціальностей нашого навчального закладу задля ознайомлення з антикорупційними стандартами, виробленими в ЄС, а також формування активної громадянської позиції та закріплення практичних навичок протидії корупційним проявам не тільки під час навчання, але й у повсякденному житті.

Цілі проєкту:

  1. Підготовка високваліфікованих спеціалістів різних галузей знань, орієнтованих на цінності ЄС, із сформованими знаннями та практичними навичками протидії корупційним діянням.
  2. Антикорупційне навчання, як основа запобігання корупції та виховання правосвідомості і громадянської етики, усвідомлення персональної відповідальності і негативного ставлення до корупції та оволодіння знаннями про механізми запобігання корупції в усіх сферах суспільного життя.
  3. Розповсюдження інформації про антикорупційні європейські стандарти шляхом співпраці з регіональними ЗМІ, стимулювання інтересу широкої громадськості до антикорупційних реформ.
  4. Сприяння інноваціям у навчанні та дослідженнях, включаючи використання змішаних засобів навчання, ознайомлення з практичним досвідом антикорупційної діяльності.
  5. Формування свідомої української молоді з розумінням європейських цінностей, зокрема антикорупційних стандартів; сприйняття та застосування критеріїв академічної доброчесності .

      Впровадження інтерактивного курсу «Антикорупційні європейські стандарти та їх запровадження в Україні» передбачає поєднання теоретичної частини проведення лекційних занять, вебінарів, коучинг з метою ознайомлення з європейськими антикорупційними стандартами, та формування практичних навичок – проведення семінарів, у тому числі з елементами тренінга, розв’язання кейсів, проведенням дискусійних клубів, участь у брифінгах, підготовкою та захистом презентацій з окремих тем курсу.

      Команда проєкту має сподівання на успішну реалізацію його, цікаву і плідну роботу задля втілення найкращих європейських традицій антикорупційної діяльності.