Представниця Медіацентру Анна Карауланова взяла участь у Міжнародній літній школі «Science Communication»


Представниця навчальної лабораторії журналістики: «Медіацентр» Чорноморського національного університету імені Петра Могили Анна Карауланова взяла участь у Міжнародній літній школі «Science Communication». Організатором літньої школи, що тривала з 11 по 17 червня 2023 року, був Університет імені Адама Міцкевича в Познані, Польща.

11 червня 2023 року група з 24 учасниць літньої школи приїхала у місто Познань. Серед учасниць були як студентки, так і викладачки різних напрямів – від філології та журналістики до географії та теплоенергетики. Українки мали нагоду прогулятися містом та відвідати ботанічний сад «Palmiarnia Poznanska», після чого, ввечері першого дня, заселилися у чудовий готель «Pałac w Dębinie». Ця садиба, що має досить довгу історію, розташована біля озера в невеличкому мальовничому лісі.

З понеділка, 12 червня 2023 року, почались заняття. У перший день відбулося урочисте відкриття, де координаторка літньої школи Джоанна Барщ та проректор Університету імені Адама Міцкевича, професор Рафал Вітковський привітали учасниць. Вони розповіли про свій університет та консорціум EPICUR, а також подарували учасникам школи чашки, блокноти, ручки та шопери з символікою університету. На останній лекції професор Рафал Вітковський окреслив поняття наукова комунікація та шляхи її впровадження не тільки в межах університету, а й в публічній сфері. Він поділився досвідом, як польські університети розширюють знання суспільства через наукову комунікацію.

Другий день розпочався з двох лекцій від докторантки Фрайбургського університету Єви Рюскамп, яка представила свій університет та поділилася досвідом впровадження наукової комунікації в німецьких ЗВО. Лекторка запропонувала українським колегаму групах розробити презентацію будь-якої наукової теми, але зробити її зрозумілою для конкретної групи суспільства на вибір: діти від 6 до 12, дорослі та представники влади 40-70 років.

Третю лекцію провела Анна Млинарчик, яка є координаторкою фестивалю науки та мистецтв «Poznański Festiwal Nauki i Sztuki». Лекторка поділилася досвідом організації такого заходу та як подібні фестивалі допомагають науковій комунікації. Також Анна Млинарчик розказала, що цього та минулого року фестиваль присвячений Україні та подарувала учасницям піни з символікою фестивалю.

Після трьох лекцій учасники мали нагоду спробувати себе в скандинавській ходьбі та прогулятися околицями палацу.

У середу, 14 червня 2023 року, учасники прослухали лекцію від Пшемислава Станули, який є автором серії подкастів «Science District». Він поділився своїм досвід створення подкастів та детально розповів про те, як це можна зробити, а також дав можливість учасницям спробувати себе в ролі диктора та записати невеличкі подкасти.

На другій лекції режисерка Дорота Латур показала, як через документальні фільми можна впроваджувати наукову комунікацію та продемонструвала декілька своїх робіт.

Третя лекція, яку провів Міхал Кєжковський, викликала багато дискусій. Вона була присвячена дослідженням у сфері усної історії. Ця сфера є досить цікавою, адже вона не вимагає відновлення історичної правди, а лише збирає історії людей. Тому у межах цієї дисципліни доступна історія лише останніх 100 років, адже вона вимагає коментарів від тих людей, які бачили події своїми очима, а не знають про них від когось.

Після трьох цікавих лекцій українці разом координаторкою літньої школи Джоанною Барщ, проректором Університету імені Адама Міцкевича, професором Рафалом Вітковським та письменником Олександром Ірванцем зібралися біля вогнища, де приємно провели час за затишною бесідою.

Четвер був останнім днем лекцій. Професорка Анна Бялас розповіла про білінгвізм та які успіхи має проєкт «Bilingualism Matters». На другій та третій лекції доктори Марцін Маркович та Томаш Скірецький розповіли про свій проєкт «The Long Night of Anglicists». Це фестиваль, що присвячений англійській мові. Він відносно молодий, але вже досить великий. Під час останньої лекції спікери провели вікторину на знання культури Польщі, на якому українки показали високі результати.

Останній день, 16 червня 2023 року, був найактивнішим, адже українцям провели екскурсію центром міста та надали можливість записати свій власний подкаст або відео на наукову тему на студії Університету імені Адама Міцкевича. 17 червня 2023 року група учасників відправилася додому.

Участь у Міжнародній літній школі є цікавим досвідом. Представниця Чорноморського національного університету імені Петра Могили Анна Карауланова розширила свої знання з наукової комунікації та здобула теоретичні та практичні знання. Дякуємо організаторам за таку чудову можливість!