На кафедрі управління земельними ресурсами відбулася зустріч із провідним ґрунтознавцем-практиком


31 березня 2023 року студенти-геодезисти долучилися до зустрічі з ґрунтознавцем-практиком Анатолієм Галкіним, який  поділиться зі слухачами цінним практичним  досвідом щодо ґрунтотворних процесів.

Лекція минула в межах вивчення дисциплін землевпорядного профілю.

У рамках заходу учасники розглянули такі питання, як біогеохімія ґрунтоутворення та ґрунтотворний процес, органічна речовина ґрунту, родючість ґрунту, систематика, класифікація та загальні закономірності географії ґрунтів.

Доповідач детально описав, як здійснювався процес складання карт ґрунтів Миколаївщини. Указав, що в 1 сантиметрі ґрунту є мільярди мікротворних організмів, які розміщуються саме у верхній частині ґрунту. Вони носять назву аеробні, а ті мікроорганізми, які в нижній частині ґрунту – анаеробні. Зазначив доповідач, що для того, щоб рослини давали врожай, треба підживлювати мікроорганізми, які живуть у грунті органічними добривами. А відповідно ці мікроорганізми готують живлення для рослин.

Для того, щоб вирощувати високі врожаї, треба для мікроорганізмів давати поживу, бо основна властивість ґрунтів – це родючість, яка залежить від наявності мікроорганізмів.

Доповідач зазначив, що під час оранки переміщуються пласти ґрунту, що є негативним явищем. Під час доповіді вказано, що неправильна обробка ґрунту призводить до створення ярів, балок, до ерозії ґрунтів. Щоб уникнути поширення цього явища, треба робити вали захисні, насаджувати лісосмуги, оскільки насадження лісових смуг зменшує вітрову ерозію, а також сприяє підвищенню врожайності.

Анатолій Галкін розповів про процес утворення ґрунту, починаючи від материнської породи і до сьогодні. Зазначив, що рослини вносять в грунт більше поживних речовин, чим забирають. Згадав і про процес фотосинтезу, при якому утворюється органічна речовина, що сприяє збагаченню ґрунтів.

Зазначив доповідач, що головною властивістю ґрунтів є неможливість переміщення, їх не можна штучно створити.

Також спікер зауважив, що найбільша ерозія там, де більше розорана територія, на парах. Крім того, суховії, вітри також сприяють збідненню ґрунтів. Тому, як указав доповідач, треба дотримуватись співвідношення під час розорювання території між ріллею пасовищами і лісом не більше 40% від загальної площі.

Наприкінці зустрічі спікер розповів, як правильно треба проводити ґрунтові обстеження, як формується технічна документація по складанню ґрунтових карт.

Дякуємо за змістовну зустріч, що сприятиме поглибленню практичних компетентностей студентами спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» як майбутніми практиками-землевпорядниками та ґрунтознавцями.