На кафедрі управління земельними ресурсами відбулась зустріч викладачів, студентів, випускників та стейкхолдерів спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій»


16 квітня 2024 року на кафедрі управління земельними ресурсами Чорноморського національного університету імені Петра Могили відбулось засідання методичного семінару, на якому обговорили майбутні навчальні плани та проєкти освітньо-професійних програми спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» на 2024 – 2025 навчальний рік шляхом внесення пропозицій щодо вдосконалення переліку й змісту освітніх компонентів, загальних і фахових компетентностей у сфері геодезії та землевпорядного виробництва для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів.

На зустрічі були присутні такі стейкхолдери, як директор ТОВ «Український експертний центр землеустрою та оцінки» Борисевич К.Ю., директор Товариства з обмеженою відповідальністю «Агентство землевпорядкування та оцінки» Демидова Л.М., оцінювач товариства з обмеженою відповідальністю «Консалтингова група «Аналітік-капітал» Фесенко К.М., директор ТОВ «Проектно-вишукувальної фірми «Лімб» Коваль О.О.,  директор ТОВ «Миколаївський земельно-кадастровий інститут» Сандольська О.Є., в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області Сандольська Л.Є., ФОП Сєлін В.Г. Сєлін В.Г.

Стейкхолдери спеціальності зазначили, що покращення практичної підготовки значно полегшує сприйняття студентами навчального матеріалу, що вивчається під час здобуття фаху за освітньою програмою. Опанування запропонованих ними дисциплін, на думку стейкхолдерів, забезпечить набуття студентами компетентностей, що стосуються геодезії та землевпорядного виробництва.

Запрошені стейкхолдери рекомендували більш поглиблено вивчати дисципліни,  які стосуються вивчення кадастру природних ресурсів, а також пов’язані із вивченням питань у сфері стандартизації і нормування у землеустрої, із вивченням геологічних аспектів у землеустрої, дисципліни, пов’язані з відбудовою територій, що зумовлене подіями сьогодення.

Випускники спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» запропонували додати дисципліни, які забезпечують набуття здобувачами вищої освіти навичків щодо застосування в практичній діяльності новітніх технологій та обладнання (топографо-геодезичного, геоінформаційного), а також дисципліни, що стосуються вже безпосередньо поєднання теоретичних навичок з практичними.

Студенти спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» запропонували вивчати дисципліни, по’вязані з використанням сучасного геодезичного обладнання та технології збору й обробки геопросторових даних. Указали, що доцільним є запрошення сертифікованих інженерів геодезистів та сертифікованих землевпорядників до ведення практичних занять, що сприятиме набуттю здобувачами фахових компетентностей.

З урахуванням внесених змін до навчального плану та за рахунок внутрішнього перерозподілу годин скориговано деякі дисципліни.

Проекти освітньо-професійних програм та навчальних планів для спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій»  схвалено на засіданні методичного семінару з урахуванням пропозицій та рекомендації стейкхолдерів, випускників та здобувачів спеціальності.