На базі ЧНУ імені Петра Могили відбулася Всеукраїнська міждисциплінарна науково-практична конференція «Леся Українка в перформативних та аудіовізуальних практиках»


5 листопада 2021 року на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили за підтримки Міністерства освіти і науки України за ініціативи кафедри української філології та міжкультурної комунікації на платформі Zoom була проведена Всеукраїнська міждисциплінарна науково-практична конференція «Леся Українка в перформативних та аудіовізуальних практиках». Організаційному комітету, Тетяні Шестопаловій, доктору філологічних наук, професору, завідувачу кафедри української філології та міжкультурної комунікації ЧНУ імені Петра Могили та Наталії Лебединцевій, кандидату філологічних наук, доценту кафедри української філології та міжкультурної комунікації ЧНУ імені Петра Могили, на чолі з керівником конференції, професором, доктором філологічних наук, деканом факультету філології ЧНУ імені Петра Могили Олександром Пронкевичем вдалося зібрати потужний склад науковців.

Віталій Щепанський з Рівного презентував доповідь «Образ малих корінних народів Сибіру в творчості Лесі Українки». Львівянки Світлана Маценка, Софія Варецька, Діана Мельник та Ярина Тарасюк представляли аудіовізуальний перформенс про топографію в «Кассандрі» Лесі Українки. Про об’єктивацію канону Лесі Українки в романі М. Лаюка «Залізна вода» йшлося у промові Юрія Ганошенка з Запоріжжя. Відома вчена зі столиці Наталія Висоцька акцентувала постать Лесі Українкі в ролі «автора-як-персонажа» на сучасній вітчизняній сцені. Звісно, миколаївці активно взяли участь у дійстві. Аліна Мозолевська проаналізувала візуальні репрезентації образу Лесі Українки. А про прометеїзм і ресентимент у драматичній поемі Лесі Українки «В катакомбах» говорив Олександр Пронкевич. Наталія Лебединцева ж зацікавила слухачів інтермедіальним форматом інтерпретації поезії Лесі Українки у відео-арті «Українка. 1.5.0.». Вдалося учасникам й продемонструвати результати міжміських студій, позаяк Тетяна Шестопалова (Миколаїв) і Наталія Торкут (Запоріжжя) презентували дослідження «Інтермедіальна інтерпретація драми Лесі Українки «Камінний господар» у фільмі «Остання спокуса Дон Жуана».