На базі ЧНУ імені Петра Могили тривала дводенна науково-практична онлайн-конференція «Українська сім’я в міжкультурних та трансдисциплінарних вимірах сучасності»


Протягом 10 – 11 квітня 2024 року на базі ЧНУ імені Петра Могили тривала дводенна науково-практична онлайн-конференція «Українська сім’я в міжкультурних та трансдисциплінарних вимірах сучасності».

Співорганізаторами заходу виступили Інститут соціальної та політичної психології НАПН України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, Чорноморський національний університет імені Петра Могили (навчально-методичний кабінет соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню), Благодійний фонд «Шанс на зміни».

З вітальним словом до учасників конференції звернувся перший проректор, доктор історичних наук, професор ЧНУ імені Петра Могили Юрій Котляр.

Учасники конференції розглянули низку актуальних питань у сфері сімейної психології, представили результати сучасних досліджень, обговорили нагальні методологічні та етичні питання.

Доповідь кандидатки психологічних наук, завідувачки навчально-методичного кабінету соціально-психологічної підтримки професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню Людмили Опанасенко «Етичні дилеми в роботі сімейного психолога» викликала жваве обговорення і схвалення.

Також у перший день конференції з доповіддю «Психологічна готовність жінки до нових стосунків після розлучення» виступила Катерина Сіткова, психолог відділення фізичної та психологічної адаптації Миколаївського міського центру підтримки ветеранів війни, випускниця 2023 року нашого університету (за ОПП «Сімейна психологія»).

11 квітня в рамках конференції провели низку майстер-класів, зокрема «Жива генограма» як засіб роботи з сімейною системою» (ведуча – Ірина Кучманич, доцент кафедри психології ЧНУ імені Петра Могили), «Психофармакотерапія депресивних та тривожних станів, що пов’язані зі сном, в умовах війни» (ведуча – Анжеліка Щербакова, лікар-психіатр вищої категорії), «Психологічна допомога сім’ям з проявами пасивної агресії» (ведуча – Наталя Ференс, практичний психолог Навчально-методичного кабінету соціально психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню ЧНУ імені Петра Могили), «Родиноцентрований підхід у соціально-психологічній підтримці сімей, які виховують дітей з інвалідністю» ( ведуча – Лада Захарова, практичний психолог Навчально-методичного кабінету соціально психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню ЧНУ імені Петра Могили).

По завершенню майстер класу учасники конференції долучилися до круглого столу для обговорення питань підготовки соціально-психологічного словника-довідника «Сім’я і освіта».

Щиро дякуємо усім співорганізаторам конференції за продуктивну та злагоджену роботу! Вдячні учасникам за цікаві доповіді, коментарі, питання. До нових зустрічей!