Міждисциплінарна бінарна лекція-екскурсія для студентів-першокурсників Навчально-наукового інституту публічного управління і адміністрування


12 березня 2024 року в приміщенні Миколаївського обласного краєзнавчого музею для здобувачів вищої освіти першого курсу спеціальностей 231 «Соціальна робота» та 281 «Публічне управління та адміністрування» навчально-наукового інституту публічного управління та адміністрування ЧНУ імені Петра Могили доцент кафедри соціальної роботи, управління і педагогіки Світлана Сургова та завідувач кафедри місцевого самоврядування та регіонального розвитку Олександр Штирьов провели міждисциплінарну лекцію-екскурсію на тему «Система соціальної допомоги в Україні з ХІХ ст. до початку ХХ ст.» та «Діяльність державних органів влади на Миколаївщині у ХІХ ст».

Захід минув у межах вивчення навчальних дисциплін «Історія соціальної роботи» та «Історія та теорія державного управління та місцевого самоврядування».

 Протягом лекції розкрили питання впливу суспільно-економічних факторів, що сприяли розвитку соціальної допомоги в XIX — поч. XX cт., діяльності органів державної влади на Миколаївщині зокрема у розширенні рамок соціальної допомоги, діяльності благодійних товариств і громадських організацій.

Лекцію супроводжував підібраний різноманітний матеріал, який містив фото-матеріали з зазначеної тематики, що презентувала старша наукова співробітниця музею Тетяна Губська. Це дозволило лекторам застосовувати прийоми розповіді, показу, характеристики, пояснення, коментування і зберегти стійку увагу слухачів протягом всього заняття. Тетяна Миколаївна розкрила специфіку становлення системи соціальної допомоги і особливості розвитку державної влади на Миколаївщині, залучаючи інтерактивні методи та рухомі моделі під час роботи з аудиторією.

Студентам дуже сподобалась цей  нетрадиційний вид лекції, бо створені умови стали своєрідною наочністю, яку неможливо відтворити в умовах навчального закладу.

Таким чином, відбувся органічне тріо: викладачів, які мають гарну теоретичну підготовку, і практика, який прекрасно знає історію питання, що знаходиться в межах теми, яка цікавила студентів.

Сподіваємося на подальшу співпрацю задля покращення професійної підготовки здобувачів освіти ННІПУА ЧНУ імені Петра Могили!