Кафедра управління земельними ресурсами та студенти-геодезисти святкують День Землі


Напередодні Дня Землі, що традиційно відзначається 22 квітня, викладачі кафедри управління земельними ресурсами Чорноморського національного університету імені Петра Могили та студенти спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» традиційно зустрілися в онлайн-форматі.

Професорка Олена Лазарєва зазначила, що вперше День Землі був відзначений 22 квітня 1970 року, і з того часу він проводиться щорічно. Це свято має на меті привернути увагу людства до екологічних проблем нашої планети та спонукати кожну людину замислитися над тим, який вклад вона може зробити для розв’язання екологічних проблем.

Війна російсько-українська війна нанесла значну екологічну шкоду земельним ресурсам України, яка оцінується, за підрахунками вчених, у декілька млрд. доларів.

Мають місце такі негативні явища: ушкодження ґрунтового покриву внаслідок руху важкої техніки та будівництва фортифікаційних споруд; порушення  ґрунтів від вибухів – як наслідок ушкодження рослинного покриву та посилення водної та вітрової ерозії; лісові пожежі; забруднення річок, які є джерелами води для промислових підприємств та населення; забруднення підземних та поверхневих вод внаслідок вибухів або пошкодження резервуарів; наявність неконтрольованих сміттєзвалищ; неможливість утилізації відходів, що може спричинити масштабну екологічну катастрофу; зменшення біорізноманіття, зміна міграційних коридорів для багатьох видів птахів; знищення багатьох об’єктів природно-заповідного фонду.

Почесний землевпорядник України Андрій Мась зазначив, що в календарі міжнародних свят існує два дні Землі – 20 березня й 22 квітня. Перший має миротворчу та гуманістичну спрямованість, другий – екологічну. Крім того, він познайомив учасників з історією свята 22 квітня.

Спікер зазначив, що в екологічній сфері основними напрямками відновлення негативних екологічних наслідків у землекористуванні є проведення ґрунтово-агрохімічного обстеження території для визначення ступеню погіршення стану ґрунту, ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій, відновлення роботи системи моніторингу довкілля, фіксування реального об’єму завданої шкоди довкіллю, відновлення екосистеми до безпечного стану, відновлення енергетичної інфраструктури, проведення невідкладних відновлювальних робіт на територіях, де це є можливим, відбудова очисних інфраструктур. Виконання цих заходів сприятиме поступовому відродженню територій, відновленню об’єктів інфраструктури, що були пошкоджені в умовах воєнного стану тощо.

Дякуємо кафедрі управління земельними ресурсами та студентам-геодезистам за зустріч.