Кафедра управління земельними ресурсами доєдналась до онлайн-дискурсу «Наукові, практичні та освітянські засади стратегії розвитку земельного устрою в України у повоєнний період як базової основи розвитку системи землевпорядкування».


У рамках чергового засідання наукової школи професора Антона Третяка 5 травня 2023 року викладачі кафедрі управління земельними ресурсами Чорноморського національного університету імені Петра Могили на запрошення доктора економічних наук, професора Антона Третяка доєднались до онлайн-дискурсу на тему: «Наукові, практичні та освітянські засади стратегії розвитку земельного устрою в України у повоєнний період як базової основи розвитку системи землевпорядкування».

Під час фахового дискурсу виступили такі науковці як Антон Третяк, Григорій Шарий, Ірина Кошкалда.

До заходу доєдналися провідні фахівці-землевпорядники інших навчальних закладів України, зокрема Роман Ступень, Андрій Попов (Львівський національний університет природокористування), Ольга Дорош (Національний університет біоресурсів і природокористування), Тетяна Мовчан (Одеський державний аграрний університет) та інші. Фахівці висловили своє бачення щодо розвитку системи землевпорядкування у післявоєнний період.

Учасники обговорили освітянські проблеми підготовки фахівців землевпорядників та втрати галузі землевпорядкування, розгорнули нову парадигму розвитку галузі землевпорядкування в Україні і роль в цьому процесі землевпорядників. Фахівці висвітлили наукові, практичні та освітянські засади стратегії розвитку земельного устрою України у повоєнний період як базової основи розвитку системи землевпорядкування.

Окремим питанням виступило місце і значення професіоналів-землевпорядників в удосконаленні системи управління земельними ресурсами та землекористуванням і системи територіально-просторового планування розвитку землекористування територіальних громад. Учасники вказали особливості багаторівневої освітньої підготовки фахівців у сфері землеустрою в контексті розвитку інформаційного суспільства та запропонували необхідність невідкладного розроблення «Стратегії розвитку земельного устрою України і її регіонів у повоєнний період».

Дякуємо за надану можливість долучитися до проведеного заходу, адже такі кваліфіковані дискусії сприяють формуванню досконалої системи розвитку земельних відносин, земельно-територіального устрою держави в цілому та конкретного регіону.