Кафедра соціальної роботи, управління і педагогіки ЧНУ імені Петра Могили інформує всіх зацікавлених про прокрастинацію


Кафедра соціальної роботи, управління і педагогіки ЧНУ імені Петра Могили інформує всіх зацікавлених.

Вже почалося онлайнове навчання, в ЧНУ імені Петра Могили обговорюються теми курсових і дипломних робіт, Moodle поповнюється завданнями та семінарами. Тому ця тема 100-відсотково знайома всім, мова піде про прокрастинацію.

Що це?

Прокрастинація – системне відкладання важливих справ на потім. Наприклад, ви знаєте, що сьогодні ввечері маєте завантажити контрольну роботу в Moodle, величезну практичну або просто підготуватися до семінарського заняття. Та замість того, щоб таки взятися до діла, весь день читаєте новини, дивитеся серіал, або просто нічого не робите. Було у Вас таке?

 Чоми ми прокрастинуємо?

На те є кілька причин.

Перша, ми не хочемо вирішувати поставлені задачі, бо вони для нас складні, нецікаві, не до кінця зрозумілі, немає настрою абощо.

Друга, ми страждаємо перфекціонізмом. «Або ідеально, або ніяк».

Третя, ми неправильно розставляємо пріоритети, а тому не знаємо, які завдання треба виконати якнайшвидше, а які ще можуть трохи почекати.

Пропонуємо невеличкий тест на визначення рівня прокрастинації.

То як побороти прокрастинацію?

Давайте почнемо з простих кроків:

  1. вимикайте телефон, поки працюєте або вчитеся чи переведіть смартфон у режим «не сповіщати»;
  2. сконцентруйтеся на своїх цілях. Випишить в блокнот всі задачі, які вам необхідно виконати, а потім розділіть їх на три категорії:

1) термінові;

2) важливі, але не термінові;

3) нетермінові, але краще почати робити їх сьогодні.

Таким чином спершу ви зробите те, що вже ну ніяк не може почекати, потім розпрощаєтеся з важливими пунктами і, якщо вистачить сил та натхнення, візьметеся зробити щось наперед.

  1. якщо задача потребує багато часу, наприклад, треба провести дослідження або прочитати книжку за тиждень, розбийте її на менші дії. Повірте, набагато легше читати по 30 сторінок щодня або писати по 10 сторінок дипломної роботи, аніж сидіти і намагатися ціною власного здоров’я (і нервів) встигнути все й одразу. У боротьбі з прокрастинацією чудово допомагає ефективне планування. Про нього поговоримо пізніше.

Залишаємо для вас посилання на три книги з дуже крутою інформацією про те, як перестати прокрастинувати і стати більш ефективним/-ою (є формат mobi для читання в смартфоні).

Корисні завдання для допитливих:

  1. Перегляньте тедток Тіма Урбана «Усередині мозку майстра прокрастинації» (відео англійською, але є можливість увімкнути субтитри).
  2. Прочитайте мінімум 50 сторінок книги з нашого списку.

Принагідно нагадуємо, що ви не самі і завжди можете поділитися проблемами, ідеями, пропозиціями з нами (можна анонімно).

Більше – за посиланням.

Тримаємо освітній фронт разом!