Кафедра екології ЧНУ імені Петра Могили повідомляє про роковини Чорнобильської катастрофи


26 квітня 2022 року Україна відзначатиме 36-у річницю аварії на Чорнобильській АЕС. Цього дня 1986-го року стався вибух на четвертому енергоблоці атомної електростанції.

Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES), цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.

Із 31 березня 2017 року в межах 30-кілометрової зони відчуження розпочав роботу Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник.

Проте Чорнобиль встиг пережити другу катастрофу – окупацію російськими загарбниками, як наголошено в Державному агентстві України з управління зоною відчуження.

«24 лютого 2022 року російські загарбники окупували зону відчуження та ЧАЕС. Майже 36 днів Чорнобильська зона потерпала від мародерських та руйнівних дій. Вони вивезли унікальну радіологічну лабораторію, полонили захисників ЧАЕС та примушували персонал до роботи в умовах надмірного опромінення, електростанція 5 діб не отримувала зовнішнє живлення, необхідне для безпечного зберігання відпрацьованого палива. Вони спотворили вулиці Чорнобиля, залишили вибухові снаряди та небезпечні пастки, розграбували офіси підприємств та автомобілі для перевезення РАВ», – розповіли в установі.

У Держагентстві впевнені в тому, що Україна вдруге успішно подолає катастрофу, яка спричинена «наслідками  руzzкої  окупації Чорнобильської зони. Відновлення вже почались».

Також в установі повідомили, що за 36 років від трагедії «досягнуто значних успіхів у реалізації міжнародних проектів із зняття ЧАЕС з експлуатації та перетворення об’єкта “Укриття” на екологічно безпечну систему.

Це введення в експлуатацію нового безпечного конфайнменту над об’єктом “Укриття” та сховища відпрацьованого ядерного палива Чорнобильської АЕС. Також завершили будівництво та передали в експлуатацію об’єкти промислового комплексу поводження з твердими радіоактивними відходами і завод із переробки рідких радіоактивних відходів тощо».

Ми повинні пам’ятати, що несемо відповідальність не тільки за сучасний стан довкілля, а й за життя майбутніх поколінь!