Людмила Іванівна Григор’єва


завідувач кафедри якості, стандартизації та техногенно-екологічної безпеки (ЯСТЕБ)

Медичного інституту ЧНУ  імені Петра Могили,

доктор біологічних наук, професор

 

Освіта та професійний шлях 

У 1987 р. Людмила Іванівна закінчила механіко-математичний факультет Одеського державного університету імені І.І.Мечнікова за спеціальністю “математика”, отримавши кваліфікацію «математик». На початку професійного шляху працювала на посаді інженера в ПКБ «Електрогідравліка» НАН України. Тривалий час (1991-2000 рр.) працювала у державному підприємстві ДП «Миколаївська науково-дослідна лабораторія з проблем радіаційної безпеки населення» (НДЛ «Ларані») на посадах інженера-математика, провідного радіоеколога-спектрометриста; у 1999-2000 рр. займала посаду директора ДП НДЛ «Ларані». В цій науково-дослідній лабораторії виконано чимало науково-дослідних робіт з питань радіаційної безпеки територій, регламентації та обмеження дозового навантаження на населення від радіонуклідних екополютантів, на підставі результатів досліджень яких Людмила Іванівна підготувала і захистила кандидатську та докторську дисертації за спеціальністю «радіобіологія».

Людмила Іванівна працює в ЧНУ імені Петра Могили з 2002 р.  До 2004 р. – старшим викладачем кафедри медичної екології та безпеки життєдіяльності, з 2004 р. – доцентом кафедри техногенної безпеки. У період з 2008 р. по 2010 р. навчалася у докторантурі ЧНУ імені Петра Могили, а після дострокового закінчення докторантури – обрана за конкурсом завідувачем кафедри біології та екологічної безпеки. З 2014 р. очолює кафедру якості, стандартизації та техногенно-екологічної безпеки.

На сьогодні Людмила Іванівна є:

  • заступником голови наукової координаційної ради «Радіаційна безпека» Південного наукового центру НАН Украіни і МОН України;
  • членом спеціалізованої вченої ради Д.26.004.19 при Національному університеті біоресурсів і природокористування;
  • членом дорадчої науково-методичної ради МОН України з Цивільного захисту.
  • членом Радіобіологічного Товариства України,
  • членом міжнародного союзу радіоекологів (International Union of Radioecology).

 

Захист дисертацій

2004 р. – захист дисертації на тему: «Оцінка динаміки радіоекологічної обстановки та дозового навантаження на населення в районах функціонування головних зрошувальних систем Миколаївського регіону» на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю 03.00.01 – радіобіологія в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка МОН України.

2010 р. – захист дисертації на тему: «Інтегральне радіаційне навантаження на людину в умовах півдня України» на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук за спеціальністю 03.00.01 – радіобіологія в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка МОН України.

 

Нагороди та відзнаки

2004 р. – нагороджена почесною грамотою Управління освіти Миколаївської обласної державної адміністрації.

2005 р. – присуджено вчене звання доцента кафедри техногенної безпеки.

2008 р. – нагороджена грамотою управління освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації за наукову діяльність у галузі радіобіології (наказ від 06.05.08 №333-К).

2011 р. – присуджено вчене звання професора кафедри біології та екологічної безпеки.

2013 р. – нагороджена грамотою Південного наукового центру НАН України та МОН України від 05.2013 (за сумлінну працю, за значний особистий внесок у впровадження результатів наукових досягнень).

2014 р. – нагороджена почесною грамотою Південного наукового центру НАН України і МОН України

2016 р. – нагороджена Подякою міністра освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність.

2016 р. – нагороджена Подякою від МОН України за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-технічну діяльність  (Наказ від 12.12.16).

 
Наукові інтереси: радіоекологія, екологічна стандартизація, екологічна сертифікація та якість 
 
Google Scholar

Електронна адреса: ludmila.grygorieva@chmnu.edu.ua

Телефон: (0512) 46-54-95

 

Основні публікації

  • Григор’єва Л.І. Оцінка стану навколишнього середовища до пуску в експлуатацію об’єктів екологічного аудиту: Монографія. /Л.І. Григор’єва, Ю.А. Томілін – Миколаїв: ЧДУ імені Петра Могили. – 2013. –162 с .
  • Григор’єва Л.І. Управління ризиком дефляційних явищ на хвостосховищах переробних підприємств у системі їх ризик-менеджменту: Монографія.   / Л. І. Григор’єва, Ю.А. Томілін – Микола-їв: ЧДУ ім. Петра Могили. –2017. –270 с.
  • Григор’єва Л.І. Експрес прогноз  дозового навантаження на населення від газоаерозольних викидів АЕС / Л.І. Григор’єва, Ю.А. Томілін Ю.А. // Ядерна фізика та енергетика – Вип. 174– 2014. – С. 73-87.
  • Григор’єва Л.І. Якість зрошувальної води: підходи до розробки радіаційно-гігієнічних критеріїв // Зб. наук. праць Одеської державної академії технічного регулювання і якості (ОДАТРЯ) – 2(9)-2016. – с. 6-11.
  • Сrygorieva L, Tomilin Yu. Doses from radon-222 irradiatuon for workers of the granite mining industry // Problems of radiation medicine and radiobiology – VOL. 22, 2017.

 

 

Події та оголошення


жовтня
23

  Шановні колеги! У рамках підтримки Руху відкритого доступу наукова бібліотека ЧНУ ім. Петра Могили пропонує Вам серію вебінарів від фахівців Scopus  та Web of Science, що відбудуться 23-25 жовтня 2018  Міжнародний Тиждень Відкритого Доступу, присвячений Руху Відкритого Доступу до …

Відкрито конкурс мобільності для студентів за програмою Еразмус + КА107 на другий семестр 2018-2019 навчального року в Університеті Кадісу, Іспанія

Студенти програми Erasmus + КА107 отримують стипендію для проходження навчання. Стипендія не покриває всі витрати студента, а являє собою лише економічну допомогу для оплати можливих витрат, пов’язаних з перебуванням за кордоном. Усі студенти, які бажають взяти участь у програмі мобільності, повинні принести до міжнародного …

жовтня
19
Конкурс для викладачів на проходження стажування за програмою Erasmus+

Шановні викладачі! Оголошено конкурс для викладачів на проходження стажування за програмою Erasmus+ протягом двох тижнів в університеті Ка’Фоскарі, Венеція. Викладач отримає повний грант у розмірі 140 євро на день + сумарне відшкодування витрат на проїзд до 360 євро. Дедлайн подачі …