Фестиваль настільних психологічних ігор від Центру соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню

1 лютого 2022 року в читальній залі Наукової бібліотеки ЧНУ імені Петра Могили відбувся фестиваль настільних психологічних ігор.

Організатором заходу є  колектив Центру соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню ЧНУ імені Петра Могили. Залучені також викладачі кафедри прикладної психології Навчально-наукового інституту післядипломної освіти ЧНУ імені Петра Могили та партнери з сімейно-психологічного центру «Сімейний простір» та онлайнової платформи «Час на себе».

«Головна мета заходу полягає в пошуку учасниками власних ресурсів для навчання, розвитку, самовдосконалення та відпочинку. У нас виникло бажання провести захід, де б молодь дізналася про ресурси психологічного інструментарію та розвинула свої можливості», – зазначає Людмила Опанасенко, керівниця Центру соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню.

На початку фестивалю зареєстровано понад 30 учасників, серед яких студенти, викладачі та співробітники Могилянки, очікуванням яких є цікаве та нестандартне проведення часу.

На фестивалі представлено шість різних напрямків роботи, за кожним закріплений один ігротехнік. Усі учасники обирали одну з ігор, провівши за нею 40 хвилин. На наступні 40 хвилин можна обрати будь-яку з інших ігор. За кожен раунд обирається переможець в кожній з шести ігор, серед яких:

–       відома психологічна гра «Dixit» (тренер – Людмила Опанасенко), що спрямована на розвиток асоціативного мислення, щоб краще розуміти один одного у взаємодії між собою;

–       арттерапевтична гра «Коло сили» (тренер – Олена Дрозд), що спрямована на розуміння себе та своїх можливостей;

–       арттерапевтична гра «Мої духовні ресурси», яка дозволяє людині з’ясувати, якими внутрішніми ресурсами вона володіє, та на що вона не звертає увагу;

–       гра «Саботер» (тренер – Лада Захарова) розкриває різноманітні особливості характеру та дозволяє розглядати ситуації, коли ми свідомо чи несвідомо створюємо собі та іншим перепони;

–       комунікативна гра «Story Cubes» цікава тим, що має непередбачуваний хід дій, спрямована на розвиток комунікативних компетентностей у незручних ситуаціях;

–       авторська гра «Подорож до щастя» (тренер – Дарія Буй) дозволяє людині заглибитися в те, чого не вистачає їй для відчуття себе щасливим, зокрема це сфери особистого життя, професійної діяльності та здоров’я.

Зазначимо, що психологічні ігри здатні розвивати  мислення, творчість та виражати приховані можливості!