ЧНУ імені Петра Могили розпочинає проєкт DEFEP за програмою Erasmus+ задля розвитку дистанційної освіти


У часи найважчих випробувань для нашої країни попри усі складнощі ми продовжуємо розбудову кращого майбутнього для наших студентів і викладачів, для нашого суспільства та розвитку. І впроваджуємо для цього нові амбіційні задуми та модернізуємо освітній процес.

Під час війни ЧНУ імені Петра Могили невпинно працює, налагоджує нові форми співпраці, розширює партнерські відносини з навчальними закладами Європи та України, реалізує нові міжнародні проекти.

Так, у нашому закладі нещодавно успішно стартував міжнародний проект DEFEP, Distance Education for Future: best EU practices in response to the requests of modern higher education seekers and labor market (Дистанційна освіта для майбутнього: кращі практики ЄС у відповідь на запити здобувачів вищої освіти та ринку праці), що триватиме протягом трьох років за координації ЧНУ імені Петра Могили.

Реалізація проєкту стала можливою завдяки підтримці грантової програми ЄС Erasmus+ за напрямком Capacity building in Higher Education.

Головною метою проєкту є впровадження сталої та ефективної системи дистанційної освіти як окремої та самостійної форми в низці українських університетів, що може стати поштовхом до розвитку не тільки нових форм викладання та опанування фахових програм, але й дозволить трансформувати освітній простір  залежно від вимог часу та поліпшить взаємодію між майбутніми спеціалістами та потенційними роботодавцями. Проєкт також спрятиме поглибленню зав’язків між навчальними закладами Європейського Союзу та України, поширити знання про дистанційну освіту як невід’ємну частину нашого спільного майбутнього.

Для реалізації подавлених цілей вже створено консорціум, до якого входять 11 університетів із 5 країн (Україна та Молдова, Німеччина, Італія та Іспанія), зокрема Чорноморський національний університет імені Петра Могили, Національний університет «Чернігівська політехніка», Львівський національний університет природокористування, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, Уманський національний університет садівництва. Серед університетів Молдови представлені класичний Державний університет Молдови і спеціалізований Технічний університет Молдови.

Серед університетів ЄС партнерами стали Університет Саарланду, Німеччина; Університет Короля Хуана Карлоса, Іспанія; Університет Палермо, Італія. Кожен із них має досвід проведення дистанційної освіти та інтернаціоналізації кампусу.

Представники зазначених закладів вже тісно співпрацюють з ЧНУ імені Петра Могили протягом багатьох років та готові поділитися з українськими колегами своїм універсальним досвідом інновацій у сфері дистанційної освіти, який в подальшому буде застосовано для розробки пілотних освітніх програм за різними спеціальностями в університетах консорціуму.

Побажаємо усім успіху та плідної праці!