Юрій Аркадійович Бріскін


професор, доктор наук з фізичного виховання і спорту,
член Виконкому Олімпійської Академії України, майстер спорту з фехтування

 

Освіта та професійний шлях

Закінчив Львівський державний інститут фізичної культури у 1989 р. з відзнакою, спеціальність фізична культура і спорт, кваліфікація – викладач – тренер з фехтування. У ЛДУФК працює з 1990 р., загальний стаж роботи в університеті складає 18 років, науково-педагогічний стаж становить 20 років. 1990 р. – прийнятий на посаду викладача кафедри теорії фізичної культури і спорту. 1997 р. – старший викладач кафедри теорії і методики олімпійського і професійного спорту. З 1999 р. працює на посаді доцента кафедри ТіМОПС. З 2007 р. по даний час завідує  кафедрою теоретико-методичних основ спорту. Автор понад 140 наукових та науково-методичних публікацій. З 2015 р. приймається на посаду професора кафедри єдиноборств та силових видів спорту ЧНУ імені ПетраМогили.

Призначений керівником відділення постійно діючого семінару з попереднього розгляду дисертацій на здобуття наукового ступеня к.фіз.вих. зі спеціальності 24.00.01.- Олімпійський і професійний спорт. Приймає участь в організації наукової конференції «Молода спортивна наука України», та участь в роботі КНГ збірної команди України зі стрільби з лука. Проводив виховну та профорієнтаційну роботу у навчальному процесі ЛДУФК та ДЮСШ «Троянда», «Галеон», консультативна допомога спортсменам (в т.ч. призерці першостей світу Шемякіній Я., Пачкаловій А.).

Викладає навчальні дисципліни: «Олімпійський і професійний спорт»; «Олімпійський спорт»; «Теорія і методика спорту вищих досягнень»; «Професійна майстерність тренера»; «Професійний спорт»; «Методи наукових досліджень».

 

Захист дисертацій

1998 р. – захистив кандидатську дисертацію по темі: «Теоретико-методичні основи спорту інвалідів як складової міжнародного олімпійського руху», присуджено науковий ступінь кандидата психологічних наук зі спеціальності педагогічна та вікова психологія

2007 р. – захистив докторську дисертацію. Присуджена ступінь доктора наук з фізичного виховання та спорту зі спеціальності олімпійський і професійний спорт.

 

Звання

2001 р. – присвоєно вчене звання доцента кафедри теорії і методики олімпійського та професійного спорту.

2008 р. – присвоєно вчене звання професора кафедри теоретико-методичних основ спорту.

 

Наукові праці: патент України «Спосіб сенсомоторного тренування бистрості простих реагувань спортсменів з наслідками церебрального паралічу» (у співавторстві, 2002), «Спосіб об’єктивізації м’язового тестування інвалідів» (2009), «Спосіб тренування без куль у стрільбі з пневматичної зброї» (2011), «Спосіб багатоканального моніторингу частоти серцевих скорочень» (2012), «Спосіб визначення стану рухомості суглобів» (2012), «Спосіб моніторингу рівня збереженої сили верхніх кінцівок» (2012). Керівник узагальненої теми 2.5 «Спорт інвалідів»  Зведеного плану НДР у сфері фізичної культури і спорту на 2006-2010 рр. Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.