Як опанувати фінансову грамотність?


За даними USAID (Агентство Америки з міжнародного розвитку) Україна та Польща посідають 30-те (останнє) місце в рейтингу фінансової грамотності населення. Більшість українців не лише не роблять заощаджень, а й намагаються впоратись із боргами до наступної зарплати чи стипендії.

Для покращення фінансової грамотності пропонуємо 9 корисних ресурсів, що навчать планувати витрати правильно, а також почуватись впевнено.

  • «Сам собі фінансист» Анастасія Тарасова.

Книжка навчить порядку в побутових витратах, допоможе позбутись шкідливих звичок, що нав’язані суспільством споживання, а також перестати жити «в кредит». Анастасія Тарасова вважає, що будь-яка людина може покращити своє фінансове становище.

  • «Два за ціною одного» – подкаст.

Подкаст виходить щотижня на інформаційній платформі «Meduza». Тут обговорюють фінансові питання, які стосуються пересічного українця: Чи купувати квартиру «в кредит»? Що доцільніше: користуватись таксі чи витрачати гроші на бензин?

  • Телеграм-канал «Finance.ua»

Цей ресурс буде корисним для тих, хто хоче більше знати про юридичне підґрунтя: які закони впливають на тарифи, податки та рівень зарплати в Україні. Крім того, тут пропонують лайфхаки з фінансової грамотності. І це все у форматі коротких повідомлень.

  • Онлайн-курс з фінансів від Університету Берклі.

Платформа «edX» пропонує безкоштовний онлайн-курс, де пояснюють складні фінансові терміни, які стосуються особисто тебе. Тут також навчать заощаджувати більше, розставляти пріоритети, а також відкладати гроші про всяк випадок.

  • Онлайн-курс із фінансового планування «Coursera»

Розрахований на початківців та вчить ставити фінансові цілі, оцінювати ризики та розуміти умови кредитів. Кожен урок пропонують у форматі відео англійською мовою (є субтитри), де пропонують життєві ситуації та пояснюють як використовувати набуті знання.

  • Уроки фінансової грамотності «Finance Park»

Це гра-симулятор з теоретичним матеріалом про фінанси. Головним завданням є створення персонажа та розвиток його компанії. Усі дії буде коментувати віртуальна асистентка, що пропонує кращі рішення та ділиться лайфхаками.

  • Відеогра «Financial Football»

Якщо книжки та онлайн-курси надто виснажливі та нудні, то покращити фінансову грамоту допоможе ця гра, яку запустили «Visa» та Національна футбольна ліга. Користувач отримує корисну інформацію і розвиває відповідні навички керування фінансами в процесі гри.

  • Менеджер витрат «Money Lover»

Усі ми розуміємо, що для того щоб гарно розпоряджатись фінансами лише теоретичних знань недостатньо. Існує безліч додатків, одним із таких є  «Money Lover», що дозволяє слідкувати за витратами й заощадженнями і формувати бюджет. Додаток пам’ятає про боргові зобов’язання і нагадує про черговий платіж.

  • «Чи бути мені фінансовим генієм?»

Це онлайн-тест, який дозволить визначити власний рівень фінансової грамотності. Розроблений фахівцями Національного банку України. Усього 10 питань, які потім тобі детально тлумачать.

Звичайно будь-які ігри та тести не можуть показати на скільки ви опанували фінансову грамотність, у цьому випадку кращим показником стане розуміння того як правильно витрачати та заощаджувати гроші.

Події та оголошення


листопада
15
Святкуємо День студента разом! Не проґав!

Хей! Цей день зовсім скоро! Ми вже знаємо, як ти будеш святкувати! 15.11 – ALL DAY ! Святкуємо ДЕНЬ СТУДЕНТА 11:50 -12:30 – ” tatto майстерня”, смаколики, лотерея «Lucky student» (10-й та головний корпуси); 14:00 – святковий концерт + розіграш призів …

листопада
13
Запрошуємо на мотиваційний семінар «Соціальне підприємництво»

Шановні студенти,  ГО «Молодь України» разом з доцентом кафедри економіки та підприємства Віктором Погромським приготували для вас мотиваційний семінар «Соціальне підприємництво». Захід відбудеться цієї середи 13 листопада о 15:00 на базі ЧНУ імені Петра Могили. Якщо ти студент і тебе …

листопада
12
Запрошуємо до Multilingual sprach café: практика німецької, англійської та іспанської мов

Хочете попрактикувати німецьку, англійську або іспанську мови? Тоді запрошуємо вас на Multilingual sprach café Коли: 12 листопада (інші дати будуть анонсовані пізніше) Час: 18:30 – 20:30 Де: Піцерія «Челентано» (3 Слобідська 49/1, біля АТБ) Лекторки DAAD та Fullbright Ніна Креєр …