Як дотримуватись інформаційної гігієни


Що робити у сучасному світі перенасичення інформації? Як не заблукати в інфопросторі? Про це розповів портал studway.

По-перше, варто знати небезпеки, які трапляються людині під час споживачів інформації.

  • Фейкові новини – це брехливі новини,написані без дотримання журналістських стандартів, вигадані чи куплені. Їхня мета – надурити або змусити перейти на сайт.
  • Маніпуляції – один із різновидів фейків. Можуть містити правдиві факти, але приховувати частину важливої інформації або неправильно її інтерпретувати.
  • Емоційно забарвленніновини. У них розповідають про жахливі аварії, неймовірні зцілення чи неабиякі відкриття. Їх можна розпізнати за «оригінальними» епітетами.
  • Клікбейт – це коли «Сенсація! На Київщині іноземець зробив нечуване…» та інші голосні заголовки, на які хочеться клікнути. Переважно, після переходу на сайт за таким посиланням, ти отримаєш новину посередньої якості.
  • Конспірологічнітеорії. У таких текстах можна дізнатися про «справжні» причини виникнення коронавірусу, які насправді базуються на чиїхось вигадках.

По-друге, варто зменшити інформаційне перенавантаження.

Читай менше новин. Обери кілька ресурсів, яким довіряєш. Вистачить одного Telegram-каналу про новини в Україні та світі й однієї сторінки у Facebook із локальними новинами. Натомість стеж за нішевими медіа. Наприклад, за чимось, пов’язаним із твоєю професією чи хобі. Така інформація розбавить стрічку, а також стане корисною для твого саморозвитку.

Розділи інформацію між різними платформами. Наприклад, залиш Facebook для організацій та їхніх подій, в Instagram стеж за мистецькими проєктами, у Telegram тримай канали кількох експертів або підпишись на email-розсилку головних новин від одного з медіа. Таким чином, інформація у різних стрічках не повторюватиметься, і ти витрачатимеш на них менше часу.

Неможливо знати все.  Через легкий і швидкий доступ до інформації та її поширення ми всі інколи відчуваємо страх щось пропустити. Потрібно прийняти те, що дізнаватися про новий альбом виконавця чи фільм на кілька днів
пізніше – нормально, а від деяких новин узагалі можна повністю відмовитись.

Навіть після того, як скористаєшся нашими порадами і почнеш споживати інформацію правильно, нікуди не подінуться люди, що цього не вміють. Тому найкраще що можна зробити у цей час – займатися самоосвітою в сфері медіа та допомагати іншим бути більш свідомими у споживанні новин.

Розвивай критичне мислення, не довіряй усім заголовкам, що трапляються на очі, перевіряй джерела і підтримуй якісні медіапроєкти.

Події та оголошення


травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут  

травня
15
Запрошуємо до участі у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища», яка відбудеться 15 травня 2020 року. До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі вищих навчальних закладів …

червня
4
Конференція «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України»

Шановні колеги! 4 червня 2020 року в Чорноморський національний університет імені Петра Могили заплановано II Міжнародну науково-практичну конференцію молодих учених «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України». З огляду на пандемію COVID-19 і оголошений …