Всеукраїнська конференція з літератури в ЧНУ ім. Петра Могили

28 квітня в Інституті філології ЧНУ ім. Петра Могили відбулася щорічна Всеукраїнська наукова конференція «Кордони, межі й помежів’я в літературі», яка проводиться в рамках наукової теми «Літератор-інтелектуал у міграційних процесах: виклики для пам’яті й ідентичності» (державний реєстраційний номер теми 0117U000446).

ov3-nDLIPAc

Керівником конференції вже традиційно виступає д. філол. н., професор О. Пронкевич, а до організаційного комітету увійшли: д. філол. н., професор Т. Шестопалова, к.філол.н., доценти Н. Лебединцева, Т. Остапчук та Х. Павлюк.

DiM5dPt6itg

Серед учасників конференції були гості зі Львова, Херсона, Запоріжжя, Полтави, Києва та Харкова.

Пленарне засідання складалося з декількох доповідей: онлайн-лекція з Вашингтону від Марії Ревакович англійською мовою: Borderland Poetic Visions: Bohdan I. Antonych, Jerzy Harasymowicz and Janusz Szuber. Олександр Пронкевич аналізував писання понад кордонами: пам’ять та ідентичність у «Спогадах корови» Бернандо Ачаґи. Богдан Стороха висвітлив тему «Кордон чужого і колоніальна дифузія». Юрій Ганошенко тримав увагу аудиторії темою «Замулене межиріччя: межа як конструент ідентичності в романі «Месопотамія» Сергія Жадана». Тетяна Шестопалова підготувала доповідь-презентацію про феноменологію одного епістолярного тревелогу Юрія Шевельова.

8-5oUZJD20o

Продовжилась конференція роботою за секціями:

1. Кордон як об’єкт літературної свідомості й атрибутивна риса внутрішнього світу митця.

2. Помежів’я як виклик для ідентичності особи та спільноти

3. Кордони фактичні, уявні й умовні.

4. Кордон як категорія художнього простору.

5. Кордони й тілесність, кордони й ґендер.

6. Кордони в літературному дискурсі української еміграції.

ZbOmg4WRIvI

Запрошуємо взяти участь у соціально-психологічній грі “Я і моя Леді”

Центр соціально-психологічної підтримки ЧНУ ім. Петра Могили запрошує всіх охочих взяти участь у соціально-психологічній грі “Я і моя Леді”.

Запрошуємо до обговорення фільму “Крути 1918”

21 лютого о 9:00 у читальній залі Інституту філології за участі істориків та філологів проходитиме обговорення фільму «Крути 1918» (2019 р.). Запрошуємо всіх охочих!

Вакансія у Відділі міжнародних зв’язків

Відділ міжнародних зв’язків запрошує на роботу випускників/магістрів зі знанням англійської мови! З усіх деталей звертатися до ВМЗ (ауд. 5-104). Контактний телефон: 76-55-77