Випускник ЧНУ імені Петра Могили став мультимільйонером та увійшов у список “100 найбагатших людей України” (Forbes)


На обкладинку червневого випуску українського Forbes (2020) потрапив випускник факультету комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили, Влад Яценко.

У статі Forbes розповідають, як програміст з Миколаєва жодного дня не пропрацювавши в українському IT, допоміг побудувати компанію вартістю 6 млдр і став мультимільйонером.

У 2000 році Влад вступив на факультет комп’ютерних наук Миколаївського державного гуманітарного університету імені Петра Могили (нині Чорноморський національний університет імені Петра Могили). Сьогодні факультет комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили входить у трійку лідерів освіти у сфері комп’ютерних наук в українських ЗВО (за рейтингом незалежного порталу DOU).

Влад досі тепло відгукується про свою alma mater як про «унікальний університет без радянського бекграунду». Спочатку влад підробляв адміністратором комп’ютерних класів на факультеті. Це дало можливість користуватися університетськими комп’ютерами та інтернетом, який у ті часи був «розкішшю». Але при цьому Влад зазначає, що для опановування  програмування, усьому потрібно навчатись самому.

У 2006 році через два тижні після закінчення університету з червоним дипломом уже працював у польському офісі Comarch. У 2010 році переїхав працювати до Лондона старшим розробником у банку UBS.

Спочатку Влад хотів створити власний стартап – сервіс для IT-рекрутингу, недоліки якого були добре знайомі програмісту. Але задум не спрацював, і саме в цей час його запросив до співпраці над створенням Revolut росіянин Микола Сторонський.

Revolut – це британський Фінтех-проєкт. Загалом, це банк без відділень, всі операції – в однойменному додатку на смартфоні. Одна з перших переваг Revolut – відсутність комісії при обміні валют, кожен користувач отримує мультивалютну дебетову карту: в зв’язку з цим продукт ще називали «сервісом для мандрівників». Сьогодні це вже не так: компанія пропонує десяток різних послуг, починаючи від типово банківських (фізична карта для оплати покупок / послуг та кешбек) до більш широких (наприклад, трейдинг). Для реєстрації необхідний лише смартфон, після схвалення заявки користувач отримує віртуальну карту. За необхідності, можна замовити її фізичний аналог: у звичайному пластику або преміальний сталевий варіант, повідомляють на сайті.

Влад Яценко володіє 20% компанії, а  Микола Сторонський має 80%, – розповідають у Forbes.

Влад Яценко та Микола Сторонський (Фото: Український Спектр)

Події та оголошення


листопада
25
Запрошуємо на психологічну трансформаційну гру «Подорож до щастя»

Навчально-науковий центр соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню запрошує викладачів та усіх співробітників ЧНУ імені Петра Могили на психологічну трансформаційну гру “Подорож до щастя”. Гра відбудеться  25 листопада 2020 року о 12:30  в аудиторії 10-109.

листопада
12
Міжнародний воркшоп ICT&ES-2020 у ЧНУ імені Петра Могили

12 листопада в ЧНУ імені Петра Могили відбудеться 2-й міжнародний воркшоп Information-Communication Technologies & Embedded Systems (ICT&ES-2020) з питань інформаційно-комунікаційних технологій та вбудованих систем. Захід проводиться Факультетом комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили. Мета ICT&ES – створити платформу для публікації …

листопада
11
Запрошуємо на відкриту лекцію від IT компанії FluidWeb Team

11 листопада 2020 року о 14,00 відбудеться відкрита  лекція від IT компанії FluidWeb Team. Компанія FluidWeb Team запрошує студентів факультету комп’ютерних наук ЧНУ ім. Петра Могили на онлайн лекцію на тему: «Кар’єра IT спеціаліста. Актуальні  технології та тренди в  IT». Приєднатися …