Викладачі та студенти кафедри управління земельними ресурсами ЧНУ імені Петра Могили доєдналися до зустрічі з Анатолієм Швораком


09 березня 2023 року викладачі та студенти кафедри управління земельними ресурсами ЧНУ імені Петра Могили доєдналися до зустрічі з викладачем-практиком, доктором економічних наук, професором Луцького національного технічного університету Почесним землевпорядником України Анатолієм Швораком, колишнім директором Волинського інституту землеустрою.

Захід організували викладачі кафедри з нагоди святкування Дня землевпорядника, що традиційно відзначається у другу суботу березня.

Згадали також засновника кафедри управління земельними ресурсами ЧНУ імені Петра Могили Валерія Горлачука, із яким спікер закінчив одну альма-матер та надалі були колегами, а також постійно спілкувалися у науковому напрямку.

Учасникам вебінару презентовано виклики та можливості професії на передодні святкування Дня землевпорядника.

Напередодні професійного свята Анатолій Шворак зазначив, що сьогодні землевпорядна справа вийшла на новий рівень. В наш час, зазначив він, потрібно докласти зусиль на отримання знань у сфері земельного права, комп’ютерних технологій, автоматизації землевпорядного процесу, набути вмінь користуватися приборами такими приборами, як GPS приймачі, навігатори, квадрокоптери тощо.

Під час вебінару спікер поділився досвідом ведення землевпорядної справи, розказав про помилки, які були допущені в ході проведення земельної реформи.

Пан Шворак зазначив, що студенти мають під час навчання набути кваліфікованих знань з таких дисциплін як земельний кадастр, землеустрій та управління земельними ресурсами, мати високий рівень компетентностей.

Отримання кваліфікованих знань із зазначених дисциплін дозволить набути вмінь щодо складання комплексних програм розвитку територіальних громад, що на сьогодні є актуальним. Кваліфікований інженер-землевпорядник в наш час допомагає територіальним громадам будувати дорожню карту, від чого залежить інфраструктурне облаштування території громади, розбудова інфраструктури та в цілому відбудова країни у післявоєнний час.

За словами запрошеного гостя, молоді спеціалісти повинні усвідомити, що необхідно не втрачати час та можливості, які даються студенту у ВНЗ, а також під час вебінарів з практикуючими геодезистами та землевпорядниками.

В умовах сьогодення, як зазначив пан Шворак, корисним є виїзд зі студентами на місцевість, що сприятиме закріпленню набутих знань на практиці.

Наприкінці зустрічі спікер побажав молодим спеціалістам успіхів у подальшому житті на професійній ниві, зазначив, що в подальшому саме майбутні спеціалісти землевпорядної справи реалізовуватимуть державну політику у сфері регулювання земельних відносин, здійснюватимуть заходи державного контролю за використанням та охороною земель, регулюватимуть ринок земель, організовуватимуть ведення державного земельного кадастру, землеустрою та моніторингу земель у необхідному руслі.

Дякуємо Анатолію Швораку за змістовну та інформативну зустріч. Доєднуємось до привітань напередодні Дня землевпорядника.

Вітаємо з прийдешнім святом і Почесного землевпорядника України, старшого викладача кафедри Андрія Мася, колишнього директора ДП «Миколаївський інститут землеустрою», чий вагомий досвід, а також практичні знання сприяють набуттю студентами спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» кваліфікованих вмінь та навичок.