Викладачі Інституту філології ЧНУ ім. Петра Могили взяли участь у написанні монографії «Літератор-інтелектуал у міграційних процесах: виклики для пам’яті та ідентичності».


Викладачі Інституту філології ЧНУ ім. Петра Могили взяли участь у написанні монографії «Літератор-інтелектуал у міграційних процесах: виклики для пам’яті та ідентичності». Так, Тетяна Шестопалова, завідувач кафедри української філології, теорії та історії літератури Інституту філології ЧНУ імені Петра Могили, доктор філологічних наук, професор, написала статтю «Критичне мислення як чинник інтелектуальної біографії Юрія Шевельова», а Тетяна Остапчук доцент кафедри англійської філології
Інституту філології ЧНУ імені Петра Могили кандидат філологічних наук, – «Стратегії подолання мовних кордонів літератором-емігрантом: перекладацький досвід Юрія Тарнавського», а також Олександр Пронкевич, директор Інституту філології, доктор філологічних наук, професор, писав на тему «Мігель де Унамуно у вигнанні: екзистенційно-художній вимір опрацювання еміграційної травми».

В основу цієї книги покладено низку питань: викорінення й пошук нового дому в чужій країні; заміщувальні й компенсаторні сили пам’яті, якими оперує емігрант (іммігрант), шукаючи, захищаючи або змінюючи свою ідентичність; ідейний, діяльнісний, утилітарний аспекти переміщення з питомого (рідного) середовища в нове й невідоме. На підставі вивчення великого масиву різножанрових текстів літераторів-мігрантів автори монографії спробували дати відповідь на питання, що таке (е)міграціонізм сучасного світу, чи можливе інтелектуальне подолання наслідків і «комплексів» еміграції і, якщо так, то якими способами, а також чим особистість може протистояти втратам і стану розгубленості, що неминуче даватимуть про себе знати в доленосних міграціях.

Міграційний дискурс в українському літературознавстві розроблений явно недостатньо. Попри колосальний вплив міграцій на життя окремих особистостей, соціальних груп, етнонаціональних спільнот, країн, держав, а також – на культурно-мистецький ландшафт кожної епохи, окреслена проблематика розглядається в нас переважно або як частина іншого проблемного поля, або в ознайомчо-описовому ключі. Саме тому проводиться Міжнародна міждисциплінарна конференція «Літератор-інтелектуал у міграційних процесах: виклики для пам’яті та ідентичності» яка, нагадаємо, проходитиме в Могилянці з 17 по 18 травня 2019 року на базі Інституту філології.

Конференція здійснюється за фінансової підтримки Міністерства освіти і науки України (державний реєстраційний номер теми 0117U000446) та є відгуком на гуманітарні виклики, спричинені міграціями у ХХ ст.

Події та оголошення


вересня
17
Інноваційний кластер RinnoHUB запрошує на круглий стіл на тему «Інноваційний потенціал Миколаївщини»

Інноваційний кластер RinnoHUB, який активно займається розвитком інноваційного потенціалу нашого регіону, разом із Чорноморським національним університетом імені Петра Могили запрошує до участі у круглому столі на тему «Інноваційний потенціал Миколаївщини», який відбудеться 17 вересня 2020 року. Початок заходу о 14,00 …

вересня
7
Вебінари від компанії Clarivate про ресурси для успішної наукової діяльності

Запрошуємо на безкоштовні вебінари компанії Clarivate про ресурси, що будуть корисними для успішної наукової діяльності. 7-11 вересня 2020 року заплановано 12 вебінарів українською, щодня пропонується нова тема, у двох або трьох повторах. Обирайте зручний час. Після переходу за обраним посиланням …

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів)

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 17.08 – 25.08.2020 року Детальніше тут