Відбулися онлайн-конференції «Школи юних дипломатів»


26 та 27 березня 2021 року відбулися робочі Zoom-конференції, організовані «Школою юних дипломатів» (керівник – к.політ.н. Маргарита Лимар), яка розпочала свою роботу у 2019 році як спільна ініціатива кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови (ТПП з АМ) та  кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики (МВ та ЗП).

Організаторами онлайн-зустрічей цього року стали Юлія Чернова (старший викладач кафедри ТПП з АМ) та к.політ.н. Ірина Тихоненко (доцент кафедри МВ та ЗП).

Студенти першого курсу спеціальності «Міжнародні відносини» та старшокласники Миколаєва, Херсону, Первомайська та Кіровоградщини мали нагоду послухати фахові мотиваційні виступи наших викладачів, гостей та старшокурсників!

Доцент кафедри МВ та ЗП, к.і.н. Людмила Вовчук розповіла про специфіку традиційної та сучасної (онлайн) дипломатії. Доцент кафедри ТТП з АМ, к.пед.н. Роман Бужиков виступив із пізнавальною доповіддю щодо важливості вивчення іноземних мов для успішної дипломатичної кар’єри. Студентки спеціальності «Міжнародні відносини» Анна Фесик, Олександра Рура (391 група) та Анастасія Гринюк (491 група) підготували та презентували тематичні виступи щодо історії становлення професії дипломата,  тактик і стратегій переговорного процесу.

Постійним гостем ШЮД є Джошуа Венц (Joshua Wentz), волонтер Корпусу миру, викладач кафедри ТТП з АМ у 2019-2020 н.р.. Пан Венц розповів учням та студентам про місію Корпусу миру та особливості волонтерської діяльності, запросивши їх до американських студій Window on America в Україні.

Цього року у роботі Школи взяла участь к.і.н. Альона Білоконь, стипендіатка Фонду Конрада Аденауера, ментор бізнес-академії міжнародного проєкту ЮНІДО/ГЕФ в Україні, член політичної партії «ДемАльянс», випускниця кафедри МВ та ЗП. Пані Білоконь поділилася професійним досвідом роботи над міжнародними грантовими проєктами та надала учасникам конструктивні поради щодо подальшого професійного зростання.

Студенти та учні взяли участь у навчальних заходах – інтелектуальних іграх та вікторинах. Найактивніші мали змогу отримати призи від ЧНУ імені Петра Могили. Переможцями вікторин стали: Віталій Осієвський (Рівненський ЗЗСО І-ІІІ ступенів, с. Рівне) та Івар Сігі (191 група). За результатами роботи учасникам буде надіслано сертифікати.

Організатори висловили подяку за підтримку «Школи юних дипломатів» адміністрації університету та особисто ректору Леоніду Клименку, декану факультету політичних наук, д.політ.н., проф. Олександру Шевчуку, завідувачці кафедри ТПП з АМ, к. філол. н., доц. Галині Кузенко, завідувачу кафедри МВ та ЗП, д.і.н., проф. Олександру Тригубу.