В якому форматі буде проведено ЗНО-2020 і коли закінчиться навчання: очільниця МОН Любомира Мандзій відповідає у інтерв’ю


Про ЗНО цього року та інші важливі запитання  щодо навчання та вступ до університету тимчасова виконувачка обов’язків міністра освіти і науки Любомира Мандзій відповідала у інтерв’ю порталу Liga.net.

Любомира Мандзій

Про закінчення навчального року та проведення ЗНО пані Любомира відповідає: “Свої дії будемо узгоджувати з Міністерством охорони здоров’я і головним санітарним лікарем. Для нас важливо забезпечити безпечні умови проведення ЗНО. Найближчим часом проведемо таку консультаційну зустріч, щоб зрозуміти, якими елементами слід забезпечити проведення тестування”.

Раніше МОН було опубліковано інформацію про два варіанти проведення ЗНО та вступної кампанії у виші через короновірус.

Будуть якісь організаційні зміни чи ми наразі йдемо за стандартним сценарієм?

Поки що ми готуємося до стандартного сценарію проведення ЗНО. Але не виключаємо можливість змін, пов’язаних з вимогами щодо безпеки тестування. Тут потрібна взаємодія між МОН та МОЗ.

Чи розглядає МОН питання, щоб для вступу у непрофільні виші скасувати частину літератури і залишити лише ЗНО з мови.

Зміни у проведенні ЗНО можуть бути лише в термінах проведення. Інших змін до процедури тестування вносити не будемо.

У середині квітня на сайті Українського центру оцінювання якості освіти випускники зможуть ознайомитися з відеоінструкцією проходження основних процедур і процесів під час ЗНО. Можна буде побачити зошит, який випускник отримає для заповнення.

Пробне ЗНО проведемо залежно від завершення термінів карантину. Ми розглядали початок травня, початок червня або початок серпня. Важливо, щоб випускники могли відчути атмосферу і були готові до того, що їх чекатиме під час ЗНО.

За вашими сценаріями, початок навчання зміщується на 15 вересня або 2 листопада. Що це означає? У першому варіанті ми втрачаємо всього два тижні, у другому – два місяці.

Навчальний рік для другого, третього, четвертого курсів університети можуть розпочати 1 вересня. Якщо буде зміщення вступної кампанії в магістратуру, ми не виключаємо зміщення початку навчального року не лише для першого курсу, але й для магістратури.

Але давайте дочекаємося рішення щодо продовження карантину чи скасування обмежувальних заходів. Тоді будемо приймати управлінські рішення. Наразі ми передбачаємо різні сценарії, щоб суспільство, батьки, виші розуміли, що ми готові. Усе залежить від епідеміологічної ситуації.

Якщо карантин продовжать і навчальний рік почнеться для першокурсників 2 листопада, у них зміститься весь навчальний процес? Вони так усі чотири роки навчатимуться чи їм скоротять навчальні години?

Тільки в цьому році будуть зміни у графіку навчального процесу. Але компетенція приймати рішення – за закладом вищої освіти.Виходячи з реалій, вони внесуть зміни до графіку навчального процесу і повідомлять про них майбутніх студентів.

Джерело