В ЧНУ відбулась презентація книги Сергія Оксеника


28 вересня в читальній залі ЧНУ ім. Петра Могили відбулась презентація роману Сергія Оксеника (Іванюка) «Вбивство п’яної піонерки», яка має неабияке значення для нашого міста, адже події твору відбуваються на Миколаївщині, у Варварівці.

Автор роману –  український письменник, літературознавець, журналіст, критик, перекладач родом з Миколаєва.  Сергій Оксеник був першим деканом гуманітарного факультету і першим ректором НаУКМА, з 2005 р. очолював найдавніший український журнал для підлітків «Однокласник».

На заході виступили випускники Національного університету «Києво-Могилянська академія», які були студентами письменника, та які детально розповіли присутнім про твори Сергія Оксеника.

Директор Інституту філології ЧНУ ім. Петра Могили, Олександр Пронкевич, який працював з письменником у Києво-Могилянській академії, зазначив, що без цієї людини навряд би вдалось створити філію Києво-Могилянської академії в Миколаєві, яка з 2001 року функціонує окремо як ЧНУ ім. Петра Могили, адже Сергій Оксеник  надав неабияку підтримку при вирішенні питання про створення філії в Миколаєві.

Всі спікери знали письменника особисто, що дало змогу розказати присутнім  не лише про творчість, а й про особисті якості письменника, його манеру викладання студентам та смішні й цікаві історії з життя.

Як зазначила Ірина Борисюк, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри літературознавства Національного університету «Києво-Могилянська академія»:
«Сергій Семенович завжди жартував :«Мої книжки для підлітків будь-якого віку». Не зважаючи на цей маркер адресата для підлітків чи для дорослих читачів, з однаковою цікавістю кожен знайде для себе дуже багато.

Сергій Іванюк є автором фантастичної постапокаліптичної трилогії «Лісом, небом, водою», в якій він робить спробу осмислити найгостріші екологічні і моральні проблеми сучасності й відповісти на запитання, яким має бути наше майбутнє. Крім того, Сергій Іванюк є автором роману «Самка богомола» (шпигунський детектив про події російсько-української війни).

Письменник зробив чималий вклад у відродження Києво-Могилянської академії та в розвиток української літератури і сьогоднішня зустріч стала  своєрідним вшануванням діяльності Сергія Оксеника.