Уряд визначив порядок надання державних грантів для науковців


Кабінет Міністрів прийняв положення про державне фінансування науки в Україні у формі грантів. Таким чином дослідження будуть більше зорієнтовані на потреби держави, а науковці отримають нові канали фінансової підтримки.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич зазначила, що цей документ пропонує докорінно нову філософію бюджетного фінансування науки в Україні, адже це загальноприйнята форма у світі, хоч у нашій країні фактично не використовувалась для державної підтримки науки та інновацій.

Нагадаємо, що раніше державне фінансування науки відбувалось двома способами: бюджетне фінансування діяльності наукових установ та укладання договорів на виконання розробок. Однак у цих випадках держава – і замовник, і кінцевий власник результатів, що обмежує впровадження створених технологій, а також науковців, що бажають залишатись власниками розробки.

Грантова підтримка дозволить сформувати «партнерські» стосунки держави та приватного партнерства, науковців та суспільства у сфері науки і технологій. Таким чином держава буде стимулювати дослідницьку діяльність за пріоритетними напрямами в інтересах усього суспільства.

Державний грант зможе надавати МОН, Центральні органи виконавчої влади, що мають наукові установи, ВНЗ, наукові ліцеї, НАН, галузеві академії та Нацфонд досліджень. Це дозволить призначати гранти у тій чи іншій сфері розробкам, які потрібні саме зараз або у найближчому майбутньому. Крім того, це зацікавить багатьох науковців, адже права на інтелектуальну власність та продукт будуть належати їм, а не державі (як і придбане за грантові кошти обладнання).

Для надання грантового фінансування були визначені умови: буде видаватись на конкурсній основі й не більш як на 3 роки. Грантодавець самостійно визначає порядок відбору науковців, узгодивши його з МОН. Конкурс проходитиме у три етапи: оголошення про відбір, умови відбору, результати, що оприлюднюватимуться на сайті грантодавця і МОН.

Згідно з документом грантове державне фінансування призначені для:

  • наукових досліджень та розробок;
  • проєктів міжнародного співробітництва;
  • розвитку матеріально-технічної бази;
  • наукового стажування;
  • наукових конференцій, турнірів, інших науково-комунікативних заходів, а також заходів з популяризації науки;
  • доступу до науково-технічної інформації та наукової літератури.

Події та оголошення


листопада
22
Запрошуємо всіх, хто захоплюються німецькою мовою до участі у фінальній дискусії

Усіх бажаючих попрактикувати німецьку мову запрошуємо прийняти участь у фінальній дискусії після перегляду німецького фільму. Коли: 22 листопада 2019 року Час: 15.30-17.30 Де: ЧНУ імені Петра Могили (ауд. 11-312)

березня
8
Запрошуємо талановитих студентів до участі у проекті EducationUA 2019

Для прийняття участі в конкурсі студенти повинні відповідати таким вимогам: громадянство України, навчатися на 1-5 курсі будь-якого ВНЗ України, незалежно від факультету чи спеціалізації, денної та заочної форми навчання, перебувати на контрактній або бюджетній основі, або вчитися в школі в …

листопада
21
Запрошуємо до перегляду документально-музичного фільму «Україна. Майдан. Перезавантаження»

21 листопада в актовій залі ЧНУ імені Петра Могили о 14:00 відбудеться показ музично-документальної стрічки “Україна. Майдан. Перезавантаження” Проєкт був створений за підтримки Українського культурного фонду спільно з очевидцями подій на Майдані – військовим репортером Русланом Ганущаком, телерадіокомпанією РАІ (Івано-Франківськ) …