УРОЧИСТИЙ ВИПУСК ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ТА ЧЛЕНІВ ЇХНІХ СІМЕЙ У РАМКАХ ПРОЕКТУ “УКРАЇНА-НОРВЕГІЯ”


30 травня 2019 року  в ЧНУ ім. Петра Могили відбувся  черговий випуск військовослужбовців запасу, учасників АТО та  членів їхніх сімей, які пройшли навчальний курс «Бізнес планування та організація підприємницької діяльності». Цей курс можливий завдяки Міжнародному фонду соціальної адаптації в рамках проекту «Україна-Норвегія», що спрямований на професійну перепідготовку і соціальну адаптацію військовослужбовців та членів їхніх сімей в Україні.

Захід розпочався з прослуховування гімнів Норвегії та України.

На заході виступили директор Навчально-наукового інституту післядипломної освіти ЧНУ ім. Петра Могили Ганна Норд, заступник голови Благодійної організації «Конверсія військових кадрів» Тетяна Яблонська, президент міжнародного фонду соціальної адаптації Володимир Рубцов та викладачі ЧНУ ім. Петра Могили, які проводили заняття слухачам курсу.

Навчання стартувало у лютому цього року і тривало кілька місяців. Дипломи отримали 30 учасників  курсу.

У рамках курсу викладалися такі дисципліни, як: створення бізнес-ідей; бізнес планування; правові основи започаткування та ведення малого бізнесу в Україні; ведення обліку у сфері малого бізнесу (управлінський та бухгалтерський); інформаційні технології у сфері підприємництва (програма 1С); основи менеджменту та маркетингу.

Окрім професійної перепідготовки, участь у проекті передбачала  проходження слухачами курсу соціально-психологічної адаптації та участь у різноманітних психологічних та бізнес тренінгах .

Протягом 2018 року в рамках проекту «Україна – Норвегія»: перепідготовка і соціальна адаптація військовослужбовців та членів їхніх сімей у ЧНУ ім. Петра Могили  відбулося два випуски  військовослужбовців  та членів їхніх сімей, які пройшли навчальний курс «Практичний Веб-дизайн: проектування, створення та супроводження Веб-вузла».

Чому цей набір слухачів був на  курс «Бізнес планування та організація підприємницької діяльності»  коментує Тетяна Яблонська:  «Ми моніторимо, що саме  потрібне людям, які будуть  брати участь у навчанні. На попередньому етапі спілкуємося з потенційними студентами. Визначаємо, що для них необхідно зараз, і вибираємо самі затребувані напрями перепідготовки. Крім того, вибираємо напрями, які допоможуть перемкнутися і краще адаптуватися».

Варто зазначити, що ЧНУ ім. Петра Могили – єдиний навчальний заклад Миколаєва, який бере участь у реалізації проекту «Україна – Норвегія»: перепідготовка і соціальна адаптація військовослужбовців та членів їхніх сімей в Україні. Проект фінансується Міністерством закордонних справ Королівства Норвегія. Щорічно у межах співпраці з Королівством Норвегія, Університетом NORD (Королівство Норвегія), МБФ “Міжнародний фонд соціальної адаптації” й БО “Конверсія військових кадрів” у ЧНУ імені Петра Могили здійснюється навчання щонайменше 2 груп військовослужбовців.

Події та оголошення


листопада
15
Святкуємо День студента разом! Не проґав!

Хей! Цей день зовсім скоро! Ми вже знаємо, як ти будеш святкувати! 15.11 – ALL DAY ! Святкуємо ДЕНЬ СТУДЕНТА 11:50 -12:30 – ” tatto майстерня”, смаколики, лотерея «Lucky student» (10-й та головний корпуси); 14:00 – святковий концерт + розіграш призів …

листопада
13
Запрошуємо на мотиваційний семінар «Соціальне підприємництво»

Шановні студенти,  ГО «Молодь України» разом з доцентом кафедри економіки та підприємства Віктором Погромським приготували для вас мотиваційний семінар «Соціальне підприємництво». Захід відбудеться цієї середи 13 листопада о 15:00 на базі ЧНУ імені Петра Могили. Якщо ти студент і тебе …

листопада
12
Запрошуємо до Multilingual sprach café: практика німецької, англійської та іспанської мов

Хочете попрактикувати німецьку, англійську або іспанську мови? Тоді запрошуємо вас на Multilingual sprach café Коли: 12 листопада (інші дати будуть анонсовані пізніше) Час: 18:30 – 20:30 Де: Піцерія «Челентано» (3 Слобідська 49/1, біля АТБ) Лекторки DAAD та Fullbright Ніна Креєр …