УРОЧИСТИЙ ВИПУСК ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ТА ЧЛЕНІВ ЇХНІХ СІМЕЙ У РАМКАХ ПРОЕКТУ “УКРАЇНА-НОРВЕГІЯ”


30 травня 2019 року  в ЧНУ ім. Петра Могили відбувся  черговий випуск військовослужбовців запасу, учасників АТО та  членів їхніх сімей, які пройшли навчальний курс «Бізнес планування та організація підприємницької діяльності». Цей курс можливий завдяки Міжнародному фонду соціальної адаптації в рамках проекту «Україна-Норвегія», що спрямований на професійну перепідготовку і соціальну адаптацію військовослужбовців та членів їхніх сімей в Україні.

Захід розпочався з прослуховування гімнів Норвегії та України.

На заході виступили директор Навчально-наукового інституту післядипломної освіти ЧНУ ім. Петра Могили Ганна Норд, заступник голови Благодійної організації «Конверсія військових кадрів» Тетяна Яблонська, президент міжнародного фонду соціальної адаптації Володимир Рубцов та викладачі ЧНУ ім. Петра Могили, які проводили заняття слухачам курсу.

Навчання стартувало у лютому цього року і тривало кілька місяців. Дипломи отримали 30 учасників  курсу.

У рамках курсу викладалися такі дисципліни, як: створення бізнес-ідей; бізнес планування; правові основи започаткування та ведення малого бізнесу в Україні; ведення обліку у сфері малого бізнесу (управлінський та бухгалтерський); інформаційні технології у сфері підприємництва (програма 1С); основи менеджменту та маркетингу.

Окрім професійної перепідготовки, участь у проекті передбачала  проходження слухачами курсу соціально-психологічної адаптації та участь у різноманітних психологічних та бізнес тренінгах .

Протягом 2018 року в рамках проекту «Україна – Норвегія»: перепідготовка і соціальна адаптація військовослужбовців та членів їхніх сімей у ЧНУ ім. Петра Могили  відбулося два випуски  військовослужбовців  та членів їхніх сімей, які пройшли навчальний курс «Практичний Веб-дизайн: проектування, створення та супроводження Веб-вузла».

Чому цей набір слухачів був на  курс «Бізнес планування та організація підприємницької діяльності»  коментує Тетяна Яблонська:  «Ми моніторимо, що саме  потрібне людям, які будуть  брати участь у навчанні. На попередньому етапі спілкуємося з потенційними студентами. Визначаємо, що для них необхідно зараз, і вибираємо самі затребувані напрями перепідготовки. Крім того, вибираємо напрями, які допоможуть перемкнутися і краще адаптуватися».

Варто зазначити, що ЧНУ ім. Петра Могили – єдиний навчальний заклад Миколаєва, який бере участь у реалізації проекту «Україна – Норвегія»: перепідготовка і соціальна адаптація військовослужбовців та членів їхніх сімей в Україні. Проект фінансується Міністерством закордонних справ Королівства Норвегія. Щорічно у межах співпраці з Королівством Норвегія, Університетом NORD (Королівство Норвегія), МБФ “Міжнародний фонд соціальної адаптації” й БО “Конверсія військових кадрів” у ЧНУ імені Петра Могили здійснюється навчання щонайменше 2 груп військовослужбовців.

Події та оголошення


серпня
23
Розпочався конкурс спільних українсько-польських науково-дослідних проектів для реалізації у 2020-2021 роках

22 липня 2019 року почався конкурс спільних українсько-польських науково-дослідних проектів для реалізації у 2020-2021 роках. Він оголошений Міністерством освіти і науки України та Міністерством науки та вищої освіти Республіки Польща. Подати пропозицію можна до 23 серпня 2019 року. Конкурс відкритий для …

липня
23
Кіноклуб MY ART проводить безкоштовний показ фільмів

Кіноклуб MY ART протягом всього літа показує кіно на відкритому майданчику закинутого Будинку офіцерів флоту, задля насичення культурного різноманіття у Миколаєві та формуванню культури участі в мистецьких подіях жителів міста. Вхід на усі події та кінопокази – ВІЛЬНИЙ. Локація заходу …

серпня
12
Відкрито конкурс Wrike Contest 2019!

Wrike, розробник сервісу для спільної роботи і управління проектами, відкриває новий міжнародний офіс в Празі, і запускає конкурс Work, Unleashed 2019. Мета конкурсу – генерація і реалізація ідей, які нададуть нові можливості у Wrike і дозволять компаніям-клієнтам досягати більш високих …