У січні 1997 року було проведено першу конференцію «Могилянські читання» в ЧНУ імені Петра Могили


Щорічно в багатьох країнах світу відзначається Всесвітній день науки, проходять офіційні заходи, присвячені святу, повна назва якого Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку. Ця назва несе в собі головну мету самого свята. Його створили для того, щоб людство цілком усвідомило користь наукових досліджень та розробок.

 З метою оприлюднення власних наукових результатів викладачами за сприяння співробітників науково-дослідної частини проводиться значна кількість університетських конференцій, семінарів, наукових зібрань. Переважна їх більшість включається до загальноукраїнських переліків, а деякі отримують міжнародний статус.

Мета конференції «Могилянські читання» – надати можливість викладачам, докторантам, аспірантам та науковій громадськості презентувати результати досліджень із суспільних, природничих, гуманітарних, комп’ютерних і технічних наук, права та публічного управління.

У 1997 перша наукова конференція «Могилянські читання» була  присвячена 400-річчю Петра Могили і мала відповідну назву «Петро Могила – видатний український просвітитель і релігійний діяч».

Нині традиція святкування Всесвітнього дня науки триває і кожного року ЧНУ імені Петра Могили організовує конференції для студентів та викладачів з нової теми. Конференція передбачає роботу за секціями:

охорона здоров’я. Соціальна робота;

– освіта та суспільні науки;

– гуманітарні науки;

– природничі науки;

– комп’ютерні науки;

– технічні науки;

– право;

– публічне управління в Україні в умовах децентралізації влади та наближення її до європейських стандартів.