У Могилянці пройшли літні курси української мови для іноземних студентів


Кафедра української філології та міжкультурної комунікації організувала безкоштовні літні курси української мови для іноземних студентів. Ідея з’явилась у зв’язку з тим, що через карантин багато студентів медичного інституту ЧНУ з Індії та Пакистану не змогли поїхати додому на літні канікули. Через це вони залишились в Миколаєві на все літо.

Викладачі кафедри української філології та міжкультурної комунікації вирішили використати таку можливість та запропонували студентам витратити цей час на курси з української мови, які проходили з початку липня до 18 серпня 2020 року.

Як сказала завідувач кафедри Тетяна Шестопалова:
 «Справа це була добровільна, оскільки на канікулах ми не можемо змусити студентів щось вивчати, але інтерес був доволі високий. Загалом ми запросили на курси більш як сто іноземних студентів, попередньо поділивши їх на групи за рівнем володіння українською мовою,. Не всі студенти відвідували заняття регулярно, проте на заняттях було достатньо охочих».

Для студентів із доволі високим рівнем знання мови влаштовували «розмовні клуби», у яких обігрувалися повсякденні ситуації, пов’язані з дорожнім рухом, відпочинком, купівлею товарів, розв’язанням питань у деканаті та на кафедрі, роботою в бібліотеці.

Тетяна Шестопалова разом із викладачами кафедри планує й надалі допомагати іноземним студентам вивчати українську мову й наголошує на важливості поширення практики вживання української мови в Миколаєві.

«У нашому навіть не російськомовному, а скоріше суржикомовному місті студентам не вистачає живого спілкування саме українською, максимально наближеною до літературного варіанту, мовою».

На курсах викладачі використовували різні способи навчання мови. Одні практикували «повне занурення» в мову, коли протягом усього заняття використовується лише українська мова. Інші вдавалися до роз’яснення правил англійською, що значно полегшувало засвоєння інформації студентами на початковому етапі опанування української мови.

Тетяна Шестопалова сподівається, що вільне чи майже вільне володіння українською іноземних студентів вплине і на миколаївців:
«Раптом ми зачепимо самолюбство або сумління наших містян. Якщо іноземці будуть звертатися до них українською мовою, то, можливо, наші люди подолають свої бар’єри й заговорять з ними українською у відповідь. Живучи в Миколаєві, я щодня переконуюся, що українською тут говорять між собою багато людей. І проблема часто тільки в тому, щоб заговорити нею із іншими людьми: для початку у крамницях, сервісних центрах, на вулицях тощо».

Події та оголошення


вересня
17
Інноваційний кластер RinnoHUB запрошує на круглий стіл на тему «Інноваційний потенціал Миколаївщини»

Інноваційний кластер RinnoHUB, який активно займається розвитком інноваційного потенціалу нашого регіону, разом із Чорноморським національним університетом імені Петра Могили запрошує до участі у круглому столі на тему «Інноваційний потенціал Миколаївщини», який відбудеться 17 вересня 2020 року. Початок заходу о 14,00 …

вересня
7
Вебінари від компанії Clarivate про ресурси для успішної наукової діяльності

Запрошуємо на безкоштовні вебінари компанії Clarivate про ресурси, що будуть корисними для успішної наукової діяльності. 7-11 вересня 2020 року заплановано 12 вебінарів українською, щодня пропонується нова тема, у двох або трьох повторах. Обирайте зручний час. Після переходу за обраним посиланням …

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів)

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 17.08 – 25.08.2020 року Детальніше тут