У ЧНУ ім. Петра Могили відбулась міжнародна науково – практична онлайн – конференція «Українські кордони/кордони України в культурних практиках ХХ–ХХІ століть»

10 – 11 листопада 2020 року з ініціативи факультету філології ЧНУ ім. Петра Могили відбулась міжнародна міждисциплінарна науково-практична онлайн – конференція «Українські кордони/кордони України в культурних практиках ХХ–ХХІ століть».

Конференція пройшла на платформі Zoom. Керівник конференції: Пронкевич Олександр Вікторович, доктор філологічних наук, професор, декан факультету філології ЧНУ ім. Петра Могили.

фото 1.jpg

До складу організаційного  комітету увійшли: Шестопалова Тетяна Павлівна, доктор філологічних  наук, професор, завідувач кафедри української філології та міжкультурної комунікації ЧНУ ім. Петра Могили;
Лебединцева Наталія Михайлівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології та міжкультурної комунікації ЧНУ ім. Петра Могили та Остапчук Тетяна Павлівна, кандидат філологічних  наук, доцент кафедри англійської філології ЧНУ ім. Петра Могили.

У конференції взяли участь учасники з багатьох міст України: Києва, Херсону, Запоріжжя, Полтави, Миколаєва, Львову, Вінниці, Дрогобичу, а також науковці з Америки та Германії.

фото 2 jpg.jpg

У перший день конференції відбулись:

• презентація книги «Borders, Identity and Memory in Media Studies» (eds. Oleksandr Pronkevich, Oleg Rumiantsev, Claudio Maria Schiro, Palermo: Palermo University Press, 2020);
  • доповідь Олександра Пронкевича «Ідентичність і кордони на пострадянському просторі: завдання для українських літературних студій»;
  • засідання двох секцій: «Ідентичність і пам’ять у стратегіях творення естетики кордонів України», модератор – Юрій Ганошенко  та «Український кордон – текст як культурно сконструйований феномен», модератор – Богдан Стороха;
  • зустріч із письменником  Васильом  Махно (Нью-Йорк, США) «З околиць і погранич». Варто нагадати, що Василь  Махно – український поет, прозаїк, есеїст і перекладач, член Українського ПЕН Клюбу, співробітник Наукового Товариства ім. Шевченка – Америка,який вже  два десятиліття мешкає в Нью-Йорку. Його вірші та есе перекладено 25 мова­ми. Він є лавреатом низки премій, зокрема, Фонду Петра і Лесі Ковалевих (2009), Міжнарод­ної поетичної премії «Повельє Мораве» (2013) і«Книжка року ВВС» (2015). Перший роман автора «Вічний календар», опублікований львівським «Видавництвом Старого Лева»  у 2019 році, став переможцем першого року книжкової премії «Зустріч: Українсько – єврейська літературна премія»(2020).

Програма другого дня  конференції складалась з:

• засідання двох секцій: «Біополітичний фокус кордонотворення (body / border)», модератор – Наталія Лебединцева  та «Риторика кордонів: кордони в собі, між собою й іншими», модератор – Світлана Кот;
  • доповіді запрошеного гостя з університету Saarland, Germany –  Dr., Prof. Astrid Fellner  «Theorizing Cultural Border Studies: From Borderscapes to Bordertexturing».

Факультет філології ЧНУ ім. Петра Могили щиро дякує усім, хто долучився до проведення конференції й бажає гарних результатів цієї важливої й потрібної роботи.

фото 3.jpg

фото 4.jpg