Центр соціально-психологічної підтримки ЧНУ імені Петра Могили під час карантину: консультації, дослідження та найближчі проєкти


У ЧНУ імені Петра Могили вже понад 5 років діє Центр соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню. На карантині Центр активно продовжує впровадження своєї діяльності в онлайн-режимі. Фахівці надають психологічні консультації, розроблюють актуальні соціальні проєкти, пов’язані з проблемою інклюзії, здійснюють інформаційно-просвітницьку діяльність тощо.

Ми поспілкувалися з керівницею Центру Світланою Гайдаржи, яка розповіла детальніше про діяльність Центру під час карантину:

Консультації онлайн

Фахівці Центру надають психологічні консультативні послуги в онлайн-режимі, реагуючи на індивідуальні звернення студентів, викладачів і співробітників університету.

Основні запити про психологічну допомогу пов’язані з наступними проблемами:

  1. із сильною психоемоційною напругою, негативними переживаннями, детермінованими зміною звичного ритму і способу життя та міжособистісної взаємодії;
  2. із труднощами структурування і раціонального використання часу для виконання важливих і вторинних завдань;
  3. із погіршенням взаємостосунків з близькими людьми/колегами;
  4. з екзистенційними питаннями щодо пошуку сенсів життєдіяльності і професійного зростання тощо.

Соціологічно-психологічні дослідження

За період карантину психологами Центру було здійснено декілька соціально-психологічних досліджень: опитування щодо особливостей діяльності кураторів-дорадників (опитаних – 147 респондентів), опитування студентів 2-3 курсів, спрямоване на вивчення особливостей міжособистісної взаємодії в академічній групі (563 респонденти); а також триває тестування студентів 4-6 курсів з метою визначення рівня особистісної конкурентоздатності майбутніх випускників ЧНУ імені Петра Могили.

Інформування

Центр систематично здійснює інформаційно-просвітницьку діяльність. Ми постійно розповсюджуємо на офіційних сторінках в соціальних мережах важливу інформацію для студентів, викладачів та працівників університету про можливість отримання безкоштовної психологічної допомоги поза межами університету, розміщуємо методичні матеріали про різноманітні засоби полегшення психоемоційного стану, корисні вебінари на актуальну психологічну тематику, ресурсні відеоролики, листівки тощо. Студенти-психологи мали можливість проходження практики на базі Центру.

Найближчі проєкти

Наразі працівниками Центру ведеться підготовка до проведення ХVІ Міжнародної науково-практичної онлайн-конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища» (спільно з інститутом психології ім. Г.С. Костюка / м. Київ) та круглого столу «Психологічні стратегії образу життя в умовах екологічних загроз» у рамках даної конференції (дата проведення: 15 травня 2020 р.).