Олександр Миколайович Трунов


завідувач кафедри автоматизація і комп’ютерно–інтегрованих технологій
факультету комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили,
доктор технічних наук, доцент

Трунов

Освіта та професійний шлях, досягнення

В 1975 р. Олександр Миколайович з відзнакою закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут імені Адмірала Макарова, за спеціальністю «Суднові парові і газові турбіни», де достроково закінчив аспірантуру в 1978 році. Ленінський стипендіат. З 1978 по 1997 рр. – доцент кафедри фізики, керівник відділу адаптивних засобів відділення глибоководної техніки МКІ імені адмірала С.О.Макарова, керівник розділів проектів за програмами ДКНТ СРСР «Довговічність і надійність машин і механізмів», «Освоєння світового океану», в тому числі «Уран-1». За комплекс робіт удостоєний першої премії Ленінського Комсомолу України в галузі науки і техніки 1979р., Першої премії Всесоюзного Ленінського комсомолу СРСР 1980 р., Звання Кращий молодий винахідник України 1981 р., Вів наукові дослідження в Единбурзькому університеті (1981-1982 роки). Його розробки «високооборотна пневматична машинка» і «захвати робота» нагороджені медалями ВДНГ СРСР.

Під керівництвом Олександра Миколайовича виконувалися госпдоговірні роботи за програмою міністерств галузей оборонної промисловості розділ «Робототехніка» 1984-1986 рр. В результаті цих робіт створені і впроваджені відчуттєві захвати, оснащені датчиками зусилля, системи позиціонування роботів складання для підприємств авіаційної промисловості. Розроблені, виготовлені і впроваджені датчики тиску, струмовихровий кодовий і кінцевий вимикачі робототехнічних комплексів, аналізатори задимленості газів, що відходять, товщиноміри лакофарбових покриттів, датчики для автоматизації зварювальних робіт і системи адаптивного мікропроцесорного керування зварювальними роботами при складанні секцій та зварюванні довгих листів.

З 1987 по 1995 рр. Олександр Миколайович очолював відділ «Адаптивних засобів» відділення глибоководної техніки. У ці роки досліджувалися фізичні властивості магніто-рідинних композицій , створювалися ущільнення для турбонасосів , виконувалися роботи по проекту «Уран -1», розроблялися і випробовувалися : ущільнення обертових валів глибоководної техніки; маніпулятор підводного апарата з системою управління для підйому чорної скриньки та відбору проб ґрунту для глибин до 6500 метрів. Ці пристрої пройшли випробування в барокамері ЦНДІ Крилова при тисках в 750 атмосфер, після чого вони були встановлені у складі підводного комплексу на дослідному судні «Саяни» де проходили морські випробування в ході виконання спеціальних підводних робіт. Брав участь у роботах по створенню підводного апарату «Скарус-1», де під його керівництвом розроблені та встановлені магніто-рідинні ущільнення обертових валів маршових рушіїв та приводів, системи управління поворотними насадками, креном і диферентом підводного апарату разом з комплексом датчиків кутових положень, крену, диференту і тиску.

У 1997-1999 рр. – декан факультету комп’ютерних наук НФ НаУКМА. У 1999-2004 рр.– проректор з навчальної роботи та виховної роботи. При спільному керівництві з професором Вашингтонського університету В.Г.Смітом, колективом співробітників створюються технології аналізу складу речовин, за підтримки фонду цивільних досліджень США, а також способи і прилади діагностики профілактики та лікування хвороб хребта, суглобів і серцево-судинної системи. З 2003 р. – завідувач кафедри медичних приладів і систем.

У 2005 р. отримано гранд «Програмне забезпечення для управління системами». Це дослідження було зроблено за підтримки Американського фонду цивільних досліджень і розвитку.

В 2011 р. вийшла в друк монографія «Рекурентна апроксимація у задачах моделювання та проектування», в якій подано обґрунтування точності, збіжності та проведено порівняльний аналіз методу рекурентної апроксимації, за допомогою якого розв’язуються задачі моделювання АСУТП, моделюються динамічні об’єкти та сформовані методи аналізу і синтезу систем керування, у тому числі у глибоководній техніці.

За сприяння Олександра Миколайовича в ЧНУ імені Петра Могили розроблено та запатентовано сучасні прилади фізіотерапії, створено сучасну лабораторію, проводяться дослідження, результати яких передбачено включити при викладанні таких дисциплін для спеціалістів, як: «Реабілітаційні технології», «Лікувальний масаж», «Фізична реабілітація при конкретних захворюваннях» та «Побудова програм з фізичної реабілітації».

Олександр Миколайович автор понад 150 наукових робіт та посібників, у тому числі і з грифом МОН України; 25 авторських свідоцтв СРСР, в тому числі і 10 патентів України.

 

Google Scholar

Телефон: (0512) 55-15-39

Події та оголошення


травня
23
Запрошуємо на “День факультету із Посвятою в економісти”

23 травня о 14.00 в актовій залі ЧНУ ім. Петра Могили відбудеться святкування Дня факультету економічних наук! Запрошуємо всіх охочих!

Вакансія в Міжнародному відділі ЧНУ ім. Петра Могили

УВАГА! Студентам (випускних курсів) та випускникам! Запрошуємо активних та цілеспрямованих на роботу у Міжнародний відділ ЧНУ ім. Петра Могили. Вакансія координатора міжнародних освітніх програм та грантової роботи. За детальною інформацією звертатися у міжнародний відділ (5-104). Графік роботи: повний робочий день. …

травня
18
Набір на навчання з підготовки педагогів-організаторів за програмою розвитку навичок “Proskills”

Шановні журналісти, з 18 по 28 травня в Одесі на базі літнього табору “Молода гвардія” проходить навчання з підготовки педагогів-організаторів за програмою розвитку навичок “Proskills”. Навчання відбувається за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA). Більше інформації можна прочитати тут.