Студентка ЧНУ імені Петра Могили стала учасницею вебінару «Стандарти журналістики в умовах пандемії та кризи»


Студентка спеціальності «Журналістика» ЧНУ імені Петра Могили Ліза Безушко стала учасницею вебінару «Стандарти журналістики в умовах пандемії та кризи». Вебінарпроводила Академія Української Преси (АУП) спільно з FriedrichNaumannFoundationUkraineandBelarus.

«Завжди є потреба проінформувати аудиторію про важливу тему. Але сьогодні той, хто повідомив першим – не обов’язково повідомив правду. Дві третини часу європейські журналісти проводять за перевіркою інформації і до цього треба закликати й українських колег», – відзначив президент Академії української преси Валерій Іванов.

Ліза неодноразово брала участь у семінарах від АУП, що проводилися в Миколаєві, і це, за словами студентки, завжди був корисний позитивний досвід.  Дізналася про вебінар зі сторінки АУП на Фейсбук.

«Я брала участь у журналістських вебінарах раніше, але вони більш нагадували дистанційні лекції, адже я не була активно задіяна, а лише дивилася та слухала. Тоді як в цьому семінарі, використовуючи веб-камеру та мікрофон, я ставила питання, коментувала слова спікерів, брала участь у практичних завданнях», – зазначає студентка.

За два дні вебінару обговорили:

  • як писати про пандемію;
  • якими джерелами користуватися;
  • як перевіряти статистичні дані;
  • які теми висвітлювати неетично;
  • як визначити грань між суспільним інтересом і приватним життям;
  • кого можна назвати експертом і як його знайти.

В перший день учасників привітав Володимир Олійник, координатор проєктуFriedrichNaumannFoundationForFreedom в Україні та Білорусі, а спікерами виступили президент АУП Валерій Іванов та медіатренер Андрій Юричко. Другого дня учасники малу змогу поспілкуватися з секретарем Громадської ради при МОЗ Євгеном Гончаром та лікарем-інфекціоністом ЮріємЖигарєвим. Останні розвінчали певні міфи щодо коронавірусу, прокоментували загальну ситуацію в країні, зазначили, на яких ресурсах журналістам можна шукати актуальну статистику та відповіли на питання учасників.

«Найбільше мені сподобалася інтерактивність. Завдяки цьому вебінару я мала змогу поставити питання Євгену Гончару щодо феномена Миколаївської області та дізнатися його професійну думку з цього приводу. Також це була чудова можливість бачити обличчя всіх учасників, чути їх, реагувати на їхні слова, обговорити з колегами важливі суспільні теми. А професіоналізм та гостре почуття гумору лекторів не давали засумувати та відволіктися. На мою думку, такі вебінари – чудовий приклад глобальної комунікації, яку в наш час просто необхідно розвивати. З задоволенням братиму участь у подальших вебінарах!» – ділиться враженнями Ліза.

Також учасники виконували практичні завдання, такі як: проходження опитувань або складання списку можливих публікацій на тему пандемії коронавірусу, які вони готові були б написати по завершенню вебінару. Наприкінці усі учасники отримали електронні сертифікати.

Події та оголошення


листопада
25
Запрошуємо на психологічну трансформаційну гру «Подорож до щастя»

Навчально-науковий центр соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню запрошує викладачів та усіх співробітників ЧНУ імені Петра Могили на психологічну трансформаційну гру “Подорож до щастя”. Гра відбудеться  25 листопада 2020 року о 12:30  в аудиторії 10-109.

листопада
12
Міжнародний воркшоп ICT&ES-2020 у ЧНУ імені Петра Могили

12 листопада в ЧНУ імені Петра Могили відбудеться 2-й міжнародний воркшоп Information-Communication Technologies & Embedded Systems (ICT&ES-2020) з питань інформаційно-комунікаційних технологій та вбудованих систем. Захід проводиться Факультетом комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили. Мета ICT&ES – створити платформу для публікації …

листопада
11
Запрошуємо на відкриту лекцію від IT компанії FluidWeb Team

11 листопада 2020 року о 14,00 відбудеться відкрита  лекція від IT компанії FluidWeb Team. Компанія FluidWeb Team запрошує студентів факультету комп’ютерних наук ЧНУ ім. Петра Могили на онлайн лекцію на тему: «Кар’єра IT спеціаліста. Актуальні  технології та тренди в  IT». Приєднатися …