Студенти спеціальності «Геодезія та землеустрій» доєдналися до вебінару “Теоретичні та практичні аспекти використання GPS”


16 квітня 2021 року студенти спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» доєдналися до вебінару на тему “Теоретичні та практичні аспекти використання GPS”, який був проведений під керівництвом Мацко Петра Володимировича, кандидата сільськогосподарських наук, доцента кафедри науки про Землю, дорадчого експерта з питань геодезії та геоінформаційних технологій Херсонського державного аграрно-економічного університету. Здобувачі ознайомилися з загальною структурою глобальних супутникових систем, дізналися про принцип роботи GPS (Global Positioning System) та ГЛОНАСС (ГЛОбальна НАвігаційна  Супутникова Система).

Практичні аспекти використання GPS представлені та проаналізовані доповідачем на прикладі досліджуваної теми «Планове обґрунтування різними GPS- приймачами проєкту Державної програми “Ядерне паливо” в Березнегуватському районі Миколаївської області». До уваги студентів представлена методика зйомки гірських робіт на кар’єрах і відвалах на основі даних GPS-зйомок засобами БПЛА GPS-скануючих технологій та  просторового моделювання відкритих виробок.  Обґрунтовано, метод зйомки земної поверхні за результатами аерознімання більш ефективний і безпечний за класичні методи, якими користуються при наземному зніманні. Новий метод дистанційного знімання ділянок порушених відкритими та підземними розробками є актуальним, дозволяє визначати площу, глибину та деформації за значний проміжок часу, виключає похибки опорної маркшейдерсько-геодезичної мережі та значно зменшує витрати часу і коштів.

Доповідач підкреслив, що геодезичні роботи включають комплекс завдань щодо реалізації моніторингу  поверхні, складанню планів, згущенню планово-висотної основи великої площі, які повинні виконуватись за результатами аерофотознімання. Систематичне поповнення цифрових планів, визначення деформацій об’єктів та поверхонь реалізується за основою наземних фотограмметричних зйомок. Використання БПЛА прискорює не тільки геодезичні роботи, а дозволяє вести моніторинг на всій території, як назовні, так і внутрішньо.

Отримана інформація була корисна для зростання професійних компетентностей майбутніх фахівців, адже за результатами досліджень Leica Geosystems з’ясовано, що з сучасних технологій – 90% припадає на GNSS/GPS технології, остаточна частка 10% займає лазерне сканування, з якого 40% – це використання технологій БПЛА.

фото .png

фото 1.png

фото 2.png

фото 3.png