Студенти Могилянки долучилися до Всеукраїнського заняття з медіаграмотності «Не віррр – перевіррр!»


1 березня працівники Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького долучилися до Всеукраїнського заняття з медіаграмотності «Не віррр – перевіррр!», організованого міжнародною організації IREX in Ukraine в рамках проекту «Вивчай та розрізняй» за підтримки U.S. Embassy Kyiv Ukraine та British Embassy Kyiv.

Мета заняття – навчитись критично мислити та вміти розрізняти правдиву інформацію від фейкової чи маніпулятивної. Особливої актуальності такі навички набувають в періоди передвиборчих кампаній.

Учасниками заходу стали молоді користувачі бібліотеки: учні Миколаївського спеціального навчально-виховного комплексу для дітей зі зниженим зором та студенти Чорноморського національного університету ім. П. Могили.

Всеукраїнське одночасне заняття «Не віррр-перевіррр» почалося через пряму трансляцію з привітання посла США та представників Посольства Великої Британії і Міністерства освіти та науки з Американського Дому в Києві.

Протягом години учасники події виконували всі запропоновані вправи, працювали в групах та долучалися до дискусії. Щоб зробити відповідальний вибір, на який не будуть впливати популістичні лозунги, який буде базуватись на повному дослідженні питання, фактах і раціональних аргументах, тренувалися на котиках)) Під час практичної вправи в малих групах присутні спробували себе у ролі політичних технологів і придумували агітаційні гасла для їхнього кандидата в президенти у вигаданій країні Мурляндії.

Цей захід проходив одночасно в багатьох містах країни. Загалом до всеукраїнської акції приєдналися 7900 учасників з 24 областей України. Нам дуже сподобалось відчувати себе єдиною командою!

2 березня заняття з пошуку фактів пройшло для учнів Програми малих стипендій з вивчення англійської мови «English Access Microscholarship Program». Частину заняття було проведено англійською мовою тими учнями Програми, що пройшли реєстрацію та отримали статус координатора всеукраїнської акції. Присутні навчалися розрізняти факти та судження, розпізнавати політичну джинсу, фейки і маніпуляції з фото та заголовками.

Події та оголошення


травня
21
Зустріч Клименка Л.П. з колективом та студентами ЧНУ імені Петра Могили

21 травня о 15:00 в читальній залі (головний корпус) Зустріч Клименка Л.П. з колективом та студентами ЧНУ імені Петра Могили

травня
23
Запрошуємо на зустріч з Андрієм Гончаруком

23 травня з 11.50 до 12.30 проходитиме зустріч з Андрієм Гончаруком. Андрій Гончарук – представник Торгово-промислової палати України і координує німецьку стипендіальну програму щодо переваг та можливостей для молоді-учасників німецько-українського проекту, який Палата реалізує з 2015 року. Запрошуємо всіх охочих …

травня
20
Запрошуємо на виставу «Всё так просто, господа!»

Запрошуємо 20 травня о 14:00 на виставу «Всё так просто, господа!» в актовій залі ЧНУ імені Петра Могили. Саме ця вистава отримала приз «За кращу режисуру» на Фестивалі Українського аматорського театру.