Студенти Могилянки долучилися до Всеукраїнського заняття з медіаграмотності «Не віррр – перевіррр!»


1 березня працівники Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького долучилися до Всеукраїнського заняття з медіаграмотності «Не віррр – перевіррр!», організованого міжнародною організації IREX in Ukraine в рамках проекту «Вивчай та розрізняй» за підтримки U.S. Embassy Kyiv Ukraine та British Embassy Kyiv.

Мета заняття – навчитись критично мислити та вміти розрізняти правдиву інформацію від фейкової чи маніпулятивної. Особливої актуальності такі навички набувають в періоди передвиборчих кампаній.

Учасниками заходу стали молоді користувачі бібліотеки: учні Миколаївського спеціального навчально-виховного комплексу для дітей зі зниженим зором та студенти Чорноморського національного університету ім. П. Могили.

Всеукраїнське одночасне заняття «Не віррр-перевіррр» почалося через пряму трансляцію з привітання посла США та представників Посольства Великої Британії і Міністерства освіти та науки з Американського Дому в Києві.

Протягом години учасники події виконували всі запропоновані вправи, працювали в групах та долучалися до дискусії. Щоб зробити відповідальний вибір, на який не будуть впливати популістичні лозунги, який буде базуватись на повному дослідженні питання, фактах і раціональних аргументах, тренувалися на котиках)) Під час практичної вправи в малих групах присутні спробували себе у ролі політичних технологів і придумували агітаційні гасла для їхнього кандидата в президенти у вигаданій країні Мурляндії.

Цей захід проходив одночасно в багатьох містах країни. Загалом до всеукраїнської акції приєдналися 7900 учасників з 24 областей України. Нам дуже сподобалось відчувати себе єдиною командою!

2 березня заняття з пошуку фактів пройшло для учнів Програми малих стипендій з вивчення англійської мови «English Access Microscholarship Program». Частину заняття було проведено англійською мовою тими учнями Програми, що пройшли реєстрацію та отримали статус координатора всеукраїнської акції. Присутні навчалися розрізняти факти та судження, розпізнавати політичну джинсу, фейки і маніпуляції з фото та заголовками.

Події та оголошення


січня
1
Отримай IT-грант від iLounge на 10 тисяч гривень за свою пристрасть до навчання

Компанія iLounge оголошує про початок прийому грантових пропозицій для студентів українських вишів за написання найкращої статті на ІТ-тематику. Наша мета – допомогти реалізувати Вам свої ідеї. Переможцю буде присуджено грант у розмірі 10 тисяч гривень. Старт подання заявок: 20 серпня …

листопада
9
Беріть участь у конкурсі з української мови ім. Яцика

Освіта.ua інформує: ХХ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика цього року традиційно стартує 9 листопада в День української писемності та мови. Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки. Метою конкурсу є піднесення престижу української мови, популяризація її серед …

жовтня
22
Запрошуємо на відкриття виставки Ольги Артим

Сьогодні, 22 жовтня, о 16:00 у Мистецькій галереї ЧНУ ім. Петра Могили відбудеться відкриття виставки Ольги Грим – живописця, члена Національної Спілки художників України. Працює у техніці олійного живопису. Учасниця багатьох Всеукраїнських міжнародних та закордонних художніх виставок.