Студент юридичного факультету ЧНУ імені Петра Могили Артем Кривцов став першим волонтером безплатної правової допомоги на Миколаївщині!


Артем Кривцов, студент 3 курсу 353 групи юридичного факультету ЧНУ імені Петра Могили, співпрацює з системою безоплатної правової допомоги (БПД) Миколаївщини з 2017 року та був одним із перших параюристів системи БПД в Миколаївській області.

Перший інститут параюристів Миколаївщини був створений на базі Другого миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, а з 2018 року працює на базі Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області.

Як параюрист студент Артем Кривцов є керівником таких правопросвітницьких проєктів: “Школа молодіжної політики”, “Школа правової освіти”, “Миколаївська школа параюристів”, “Школа волонтерів правової допомоги”, а також в 2021 році планується реалізація проєкту “Школа муніципального права”. Усі проєкти є переможцями конкурсу проєктів, програм, розроблених інститутами громадянського суспільства, яким надається підтримка з бюджетних коштів у рамках міської програми “Молодіжна політика”. Також Артем Кривцов долучався до організації та участі в різних правоосвітніх заходах для дітей та молоді.

Інститут параюристів складається зі студентів закладів вищої освіти та громадських діячів різних спеціальностей, які допомагають працівникам системи безоплатної правової допомоги розвивати напрям правової освіти, надають інформацію щодо отримання БПД.

Система БПД надає первинну правову допомогу (безоплатні юридичні консультації для усіх категорій населення) та вторинну правову допомогу для соціально захищених категорій населення (надання безоплатного адвоката, допомога з оформленням процесуальних документів, захист особи під час судового процесу, затримання на безоплатній основі).  Більше  інформації можна дізнатись тут.

Волонтери безоплатної правової допомоги, після укладення договору будуть допомагати працівникам системи БПД:

  • забезпечувати доступ людей до безоплатної правової допомоги;
  • реалізовувати правопросвітницькі заходи;
  • допомагати в наданні безоплатної первинної та вторинної правової допомоги;
  • допомагати у виконанні різних завдань в сфері БПД та правової освіти.

Для волонтерів надаються такі переваги:

  • отримання досвіду співпраці з системою безоплатної правової допомоги;
  • можливість проходження тренінгів, курсів, семінарів з волонтерської діяльності та право просвітництва;
  • розширення ділових контактів.

Волонтеру після підписання договору видається посвідчення на здійснення волонтерської діяльності в сфері системи БПД. Сьогодні з Артемом Кривцовим  вже офіційно уклали договір про провадження волонтерської діяльності в сфері БПД та розробили план роботи на найближчий місяць. Серед завдань в тому числі і допомога в інформаційній кампанії щодо залучення нових волонтерів.

Для того, щоб стати волонтером безоплатної правової допомоги, треба пройти онлайн-навчання та співбесіду у відповідному територіальному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Запрошуємо студентів юридичного факультету до участі в роботі інституту волонтерів безоплатної правової допомоги! Детальна інформація – за посиланням.