Сцена об’єднує: Про акторський гурток ЧНУ імені Петра Могили “Зупинка Театральна”


У ЧНУ імені Петра Могили студенти можуть розкрити не лише свій науковий потенціал та здобути необхідні для опановування бажаної професії знання. Університет надає майданчик для розвитку талантів  молоді.

Так, у ЧНУ імені Петра Могили існує власний театральний колектив – “Зупинка Театральна”. Мета гуртка – не створення зі студентів театральних діячів та майстрів сцени, а активне цікаве дозвілля. Завідує театральним колективом ЧНУ імені Петра Могили Любов Древіна.

Діяльність

Назву «Зупинка Театральна» придумали, повертаючись з чергового виступу. Спочатку обирали з різних варіантів, серед яких була назва «ЧНУша», але оскільки під час обговорення трупа їхала в автобусі, то спала на думку саме  назва – «Зупинка Театральна».

Гурток досить молодий – існує другий рік, але вже встиг показати чимало різнопланових вистав: драматичну «Варшавський набат», самописну складену з класичних творів «Чужому навчайся, свого не цурайся», велике полотно на два акти «Дивний злодій», новорічну виставу.

Театральний гурток виступає на сцені Могилянки та за її межами. Цього навчального року трупа брала участь у конкурсі «Зірки Причорномор’я» з виставою «Дивний злодій». Показати свою акторську майстерність приїхало чимало професійних колективів, які змагалися між собою у різних номінаціях. Колектив «Зупинка театральна» за рішенням журі посів почесне 3-є місце.

Колектив

Оскільки гурток відносно новий, більшість учасників нещодавно прийшли до колективу. Зі старого набору найдовше затрималися дві учасниці, а теперішній склад був набраний лише у вересні 2019 року.

Спеціальної підготовки для того, аби стати учасником гуртка не потрібно, хоча деякі з нинішніх учасників проходили кастинг, аби потрапити до трупи. Для однієї з учасниць  кастингом стали імпровізація у заданій ситуації, виконання вірша та гуморески. Після цього керівниця театрального гуртка, Любов Древіна, вирішує, чи має студент задатки для акторської гри. Кастинг проходять і всередині колективу під час підготовки окремих постановок і відбору персонажів, адже важливо підібрати актора, який максимально зможе розкрити роль.

Але найголовнішим «кастингом» та найбільшим кроком самі учасники вважають те, що студенти все ж вирішують стати частиною гуртка та переборюють свої страхи: публічного виступу, сцени, розкриття та показу себе в певній ролі.

Вжитися в роль

Колектив дружний і усі охоче допомагають один одному. Учасники зазначають, що іноді настільки вживаються в роль, що на деякий час не відчувають самих себе, а проживають на сцені життя свого персонажа. Це дає змогу подивитися на себе з іншої сторони, розширити світогляд, знайти нові шляхи спілкування з іншими людьми. Під час відігравання ролей на репетиціях учасники намагаються знайти щось спільне між собою та персонажем, пропонують варіативну поведінку, рухи, міміку для своєї ролі.

Репетиції для студентів – це спосіб відволіктись від університетського навчання, виплеснути свої емоції. За словами самих студентів, це відпочинок, на якому вони можуть розслабитися, познайомитися з новими людьми. Перед початком репетиції актори виконують розминку, яка складається з активних рухів та звуків. Це допомагає виплеснути емоційну напругу, зняти стрес, налаштуватись на заняття.

Саме спілкування студентів між собою є теж досить важливим. Адже, наприклад, школярі прийшли з класу, де провчились 11 років, у новий соціум, і заняття в акторському гуртку допомагає студентам згуртуватися і подружитися.

Як стати учасником

Стати учасником театрального колективу можуть усі охочі, аби повправлятися у своїй акторській майстерності та розвинути її. Для цього потрібно звернутися до Культурно-мистецького центру ЧНУ імені Петра Могили до кабінету 1-203.

Заняття можуть дати вам поштовх у розвитку акторського таланту, допомогти стати впевненим під час публічних виступів. Крім цього участь у театральному колективі сприяє розвитку комунікативних навичок, допомагає знизити емоційну напругу та зняти стрес.

Усі учасники гуртка дуже різні, але сцена – те, що їх об’єднує.

10 липня 2020 р.
Джерело