Олександра Юріївна Стоян


Завідувач кафедри менеджменту
факультету економічних наук ЧНУ імені Петра Могили,
доктор наук з державного управління, кандидат економічних наук, доцент

стоян

Освіта та професійний шлях

У 2008 р. Олександра Юріївна закінчила з відзнакою Миколаївський державний аграрний університет і отримала повну вищу освіту зі спеціальності «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності».

У період з січня 2009 по червень 2009 року працювала на посаді головного бухгалтера, головного спеціаліста (головного бухгалтера) інспекції якості та формування ресурсів сільськогосподарської продукції Миколаївської облдержадміністрації.

 З червня 2009 до серпня 2012 року – провідний економіст, головний економіст відділу планування та виконання обласного бюджету бюджетного управління головного фінансового управління Миколаївської облдержадміністрації.

У 2013-2014 рр. – заступник директора державної бюджетної установи «Миколаївський регіональний центр з інвестицій та розвитку», що належить до сфери управління Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України.

У квітні 2014 р.– червні 2015 р. була докторантом ІДУ ЧНУ імені Петра Могили, працювала старшим викладачем інституту післядипломної освіти, старшим викладачем кафедри соціальної роботи, управління та педагогіки.

З червня 2015 р. по серпень 2016 р. – в.о. доцента кафедри державної політики та менеджменту ІДУ ЧНУ імені Петра Могили.

З вересня 2016 р. по жовтень 2017 р. – доцент (б.в.з.) кафедри менеджменту та адміністрування ІДУ ЧНУ імені Петра Могили.

З жовтня 2017 р. по вересень 2018 року виконувала обов’язки завідуючого кафедри менеджменту.

З вересня 2018 року по цей час – завідувач кафедри менеджменту. Є помічником-консультантом на громадських засадах народного депутата України (восьмого скликання).

З 2016 й донині – член Спеціалізованої вченої ради Д 38.053.03 з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукових ступенів кандидата (Ph.D.) та доктора наук з державного управління.

Олександра Юріївна є автором  понад 70 наукових праць, серед них 8 – монографій, з яких 1 – одноосібна та 7 англомовні зарубіжні колективні монографії, 2 посібники. Є автором великої кількості публікацій в українських і міжнародних виданнях, що входять до міжнародних науко метричних баз, зокрема Scopus і Web of Science.

Входить до складу 2-х редакційних колегій: редакційної колегії  Журналу “Інвестиції: практика та досвід”, включеного до переліку наукових фахових видань України з питань економіки (Наказ Міністерства освіти і науки України від 13.07.2015 № 747) та державного управління (Наказ Міністерства освіти і науки України від 29.12.2014 № 1528), та редакційної колегії Науковий журнал «Публічне управління та регіональний розвиток» Засновник та Видавець: Чорноморський національний університет імені Петра Могили.

Член Вченої ради Чорноморського національного університету імені Петра Могили Міністерства освіти і науки України, а також відокремленого підрозділу Громадської організації “Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління” у Миколаївській області.

Учасниця науково-дослідної роботи в рамках реалізації іменної стипендії Верховної Ради України для найталановитіших молодих учених 2018 року, співвиконавець 3 науково-дослідних тем з державною реєстрацією.

 

Захист дисертацій

2010 р. – захист дисертації зі спеціальності 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності), на тему: «Формування інвестиційної стратегії розвитку підприємств переробних галузей АПК», та здобула науковий ступінь кандидата економічних наук.

2015 р. – захист докторської дисертації зі спеціальності 25.00.02 – механізми державного управління, на тему: «Розвиток механізмів державного регулювання сфери відновлювальної енергетики в Україні», та здобула науковий ступінь доктора наук з державного управління.

 

Звання, нагороди та особисті відзнаки

2018 р. – призначено іменну стипендію Верховної Ради України для найталановитіших молодих учених Постановою Верховної Ради України від 11.07.2018 р.  2502-VIII «Про призначення у 2018 році іменних стипендій Верховної Ради України для найталановитіших молодих учених».

2018 р. – нагороджена почесною грамотою Миколаївської обласної ради за вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку та виховання кваліфікованої молоді, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, значні успіхи в організації та вдосконаленні науково-методичної роботи та з нагоди професійного свята – Дня науки.

2019 р. – присуджено вчене звання доцента кафедри менеджменту.

 

Міжнародні стажування, проекти та програми

2017 р. – Internal control seminar: COSO framework applicability for universities, Nord University Business School (Norway) in Cooperation with International Foundation of Social Adaptation (Ukraine) and Taras Shevchenko National University of Kyiv (Ukraine)

2018 р. – отримала сертифікат, який підтверджує достатньо високий рівень володіння іноземною мовою (англійською),  у 2018 році (TOEFL).

2019 р. – International postgraduate practical internship ‘‘New and innovative teaching methods’’ organized University of Economics in Krakow, NR 2136/MSAP/2019 22.02.2019

Коло наукових інтересів: менеджмент, стратегічний менеджмент, менеджмент зовнішньоекономічної діяльності,  менеджмент в органах державної влади, енергоефективність, відновлювальна енергетика, публічне управління та адміністрування.

 

Контакти:

Google Scholar

Електронна адреса: oleksandra_stoian@ukr.net

Телефон: (0512) 76-92-78

Події та оголошення


травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут  

травня
15
Запрошуємо до участі у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища», яка відбудеться 15 травня 2020 року. До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі вищих навчальних закладів …

червня
4
Конференція «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України»

Шановні колеги! 4 червня 2020 року в Чорноморський національний університет імені Петра Могили заплановано II Міжнародну науково-практичну конференцію молодих учених «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України». З огляду на пандемію COVID-19 і оголошений …