Стартувала Міжнародна Екологічна Школа «Європейські зелені виміри: виклики для України» на базі ЧНУ імені Петра Могили


Протягом 8 – 10 червня 2023 року на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили триває Міжнародна Екологічна Школа «Європейські зелені виміри: виклики для України». Вона реалізується за підтримки Програми ЄС Еразмус+ Жана Моне у рамках Міжнародного проєкту European Green Dimensions» 101081525 JM EUGD (101081525 – JM EUGD – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH).

Партнерами ЧНУ імені Петра Могили в проєкті є провідні університети, зокрема Університет Пряшіва (Пряшів, Словаччина) та Університет Західної Англії (Брістоль, Велика Британія).

У перший день відкрив Міжнародну Екологічну Школу ректор Чорноморського національного університету імені Петра Могили Леонід Клименко, подякувавши науковцям за внесок у розвиток екосередовища.

До вітального слова долучився Дмитро Мац, заступник начальника управління екології та природних ресурсів Миколаївської обласної державної адміністрації, який наголосив на актуальності Школи в умовах війни та зауважив, що велика кількість випускників-екологів ЧНУ імені Петра Могили працюють за фахом, в управлінні екології та природних ресурсів.

Також пан Дмитро подарував інтерактивну гру «Світ Гарду» кафедрі екології нашого університету.

Привітав учасників школи також Руслан Марійчук, завідувач кафедри екології Пряшівського університету (Пряшів, Словаччина).

Модератором школи є координаторка проєкту, професорка кафедри екології ЧНУ імені Петра Могили Олена Мітрясова.

Школа відбувається в змішаному форматі, до участі в якій зареєструвалось понад 240 учасників, серед яких – науковці, викладачі, студенти, старшокласники, вчителі, аспіранти, практики, державні службовці, громадські діячі. Це широке коло представників різних університетів, інституцій та установ України з Києва, Львова, Харкова, Луцька, Миколаєва, Херсона, Глухова, Сум, Чернівців, Кременчука, Запоріжжя, Слов’янську, Дніпра, Маріуполя, Полтави, Одеси, Луганська, Хмельницького, Стрия, Кривого Рогу, Умані, Кам`янець-Подільського, Вінниці; Чернігова, Сімферополя, Мелітополя.

Програму Школи розміщено на сторінці проєкту.

Під час роботи школи учасники розглянуть аспекти проблематики змін клімату та сталого розвитку, зокрема сучасні тенденції декарбонізації й екомодернізації енергетики України та світу, що є пріоритетними напрямками міжнародної політики.

Україна долучається до зусиль ЄС щодо зазначеної ініціативи через впровадження принципів сталого розвитку, зменшення викидів парникових газів, підвищення використання альтернативних джерел енергії, спроб збереження природних екосистем тощо.

Справжнім викликом для України є війна, розв’язана з боку країни-терориста. За даними Державної екологічної інспекції, збитки для довкілля України складають понад 50 мільярдів доларів. І це тільки приблизні розрахунки. Так, окремими аспектами в програмі школи будуть доповіді щодо впливу воєнних дій на природні комплекси України, питань війни і водної безпеки, буде подано інноваційний досвід розвитку зеленої хімії.

Зауважимо, що на другий день Школи планується робота зі школярами, студентами молодших курсів, учителями тощо.

Маємо надію, що Школа стане історичною подією у плані розвитку науково-практичного співробітництва між екологічною спільнотою!