Стартапи могилянців розглядали на зустрічі з польськими делегатами


До ЧНУ імені Петра Могили з робочим візитом завітали польські делегати. У рамках Проєкту Міністерства Інвестицій і Розвитку Республіки Польща «Підвищення конкурентоспроможності українських регіонів та розвиток польсько-українського економічного співробітництва» ще восени 2019 року Регіональний фонд підтримки підприємництва в Миколаївській області та Польська Агенція з Розвитку Підприємництва (ПАРП) провела переговори. Результатом стало включення Миколаївської області в ролі партнера Проєкту.

Метою візиту, який відбувся 5 березня, було обговорення можливостей проведення сумісного конкурсу стартап-проєктів та співпраця. Представниками польської сторони стали: Кшиштоф Сівек – радник міністра Міністерства розвитку республіки Польща та Михайло Халецький – менеджер програми Polish-Ukrainian Bridge and Fundacja Fundusz Współpracy.

Серед представників університету, які приймали делегатів, були перша проректорка Наталія Іщенко, деканка факультету комп’ютерних наук Анжела Бойко, керівниця центру соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню ЧНУ імені Петра Могили, психолог-консультант Світлана Гайдаржи.

Польсько-український Startup Bridge – це єдиний у своєму роді цикл тематичних зустрічей і конференцій, що проводяться в українських містах в рамках проєкту «Підтримка українських мікро і МСП, зокрема, для компаній, що перебувають у стадії стартапу». Ця зустріч відбулася також за підтримки Інноваційного кластера RInnoHub «Регіональний інноваційний HUB». Це організація кластерного типу, метою якої є збільшення у регіоні кількості успішних стартап-проєктів, що використовують наукомісткі вітчизняні розробки.

На зустрічі делегатів знайомили з проєктами викладачів та студентів факультету комп’ютерних наук Могилянки. Представники польської сторони, пан Кшиштоф  та пан Михайло, заслуховували виступи спікерів та обговорювали з ними їхні презентації: ставили запитання, вказували на переваги та недоліки, аналізували перспективи проєктів. Загалом, було представлено п’ять презентацій стартапів:

  • «MedLed» – проєкт приладу для лікування жовтяниці у новонароджених разом із прототипом представляв старший викладач кафедри Автоматизації та КІТ ФКН Олександр Беліков. Пан Олександр також знайомив з іншим проєктом «Ultimate Mask» – прилад для омолодження шкіри обличчя;

  • «HomeMappy» – спеціальний додаток на телефон, який допоможе людям з вадами зору або інвалідністю легше знаходити потрібні речі в приміщеннях, який представляла студентка ФКН Ірина Сімакова;

  • «Interview.top» – проєкт платформи для анонімного пошуку роботи за допомогою записів співбесід кандидатів, який представляв студент ФКН Олександр Рубан;

  • «Smart grow light» – свій проєкт разом із прототипом представляла студентка ФКН Катерина Діордиця.

Після розгляду проєктів представників Могилянки для польських делегатів зробили невеличку екскурсію, під час якої показали інтерактивний анатомічний стіл, за допомогою якого навчаються студенти Медичного інституту. Технологія цього столу розроблена випускником, нині викладачем Могилянки у співпраці із компанією BrioLight, засновником якої є інший викладач Могилянки кандидат економічних наук, викладач кафедри фінансів і кредиту, економічної теорії та міжнародної економіки Андрій Васильєв.

Також відвідали Навчально-науково-практичний центр Консультативно-діагностичної та реабілітаційної Поліклініки ЧНУ імені Петра Могили, де продемонстрували новітнє інклюзивне інтерактивне обладнання, якими оснащені інклюзивні класи для маленьких дітей з особливими освітніми потребами.

Обговорення результатів зустрічі та вражень пройшли разом із проректором з наукової роботи Володимиром Беглицею.

Могилянка всіляко заохочує студентів та викладачів, які відкриті до креативних та нових ідей, прагнуть розвивати свої місто, країну і світ загалом!