Список безкоштовних оналайн-курсів та поради як пройти їх до кінця


Що найскладніше в онлайн-курсах?
Можливо, розібратись з основними поняттями. Для декого – поєднувати таке навчання з роботою. Але у більшості випадків найскладніше – це пройти його від початку до кінця.  

За дослідженнями в середньому всього 3% зареєстрованих студентів доходять до кінця курсу.

Даємо кілька порад, як все ж таки не припинити навчання на півдорозі та отримати від нього максимум користі.

  1. Визначтеся з мотивацією. Для того, аби щось зробити, потрібна мотивація. Варто описати собі досить яскраво, який багаж знань ви отримаєте після закінчення курсу та які можливості відкриються перед вами після цього. Ви можете вчитися для саморозвитку або для вдосконалення в певній галузі. Головне – кожного разу нагадуйте собі про той чудовий результат, який ви отримаєте після закінчення курсів.
  2. Виділіть час на навчання та організуйте сам процес. Потрібно чітко виділити у своєму графіку час на навчання. Це допоможе не планувати на ці години ніяких справ і налаштує вас на роботу. Також варто визначитись з об’ємом роботи. Адже якщо проходити кілька складних занять за один раз, буде складно запам’ятати інформацію. Краще оцінити складність матеріалу та розподілити його так, як його буде зручніше сприймати. Таким чином перевагою створеного плану проходження онлайн-курсів стане відсутність переобтяження  надмірною кількістю інформації. Також не варто робити великих перерв між заняттями, які можуть затягнутися настільки, що повертатися до них вже не буде бажання. Якщо запланували роботу на вечір середи, то не переносьте без потреби на інші дні.
  3. Обговорюйте та конспектуйте нові знання. Діліться  отриманою інформацією з рідними та друзями, адже це сприяє її  запам’ятовуванню та глибшому аналізу. З колегами або одногрупниками, яким цікава тема, навіть можна подискутувати. І якщо знання з чергового курсу загубилось у пам’яті, то, можливо, розмова з другом або його реакція поверне вам цю інформацію. Також варто писати від руки та малювати «мапи думок» – схематичне зображення слів, ідей, завдань, або інших елементів, розташованих навколо основного слова або ідеї.

Онлайн-курси від українських навчальних платформ мають різнонаправлену тематику: від програмування до літератури.

Ось список деяких з них: 

Програмування

  • Основи програмування CS50 2019 (11 тижнів, Гарвардський університет, платформа Prometheus)
    Курс «CS50: Основи програмування» від Гарвардського університету вважається найкращим курсом для опанування комп’ютерної майстерності у світі.
    Детальніше
  • Основи програмування на Java (8 тижнів, платформа Prometheus)
    Java є однією з найпопулярніших мов програмування, що використовуються при розробці Android-додатків, а також широко в веб-розробці.
    Детальніше

Економіка та бізнес

  • Підприємництво. Власна справа в Україні (5 тижнів, платформа Prometheus)
    Цей курс надасть вам не лише знання, але й сили і натхнення, щоб брати відповідальність на себе, бути підприємливим і змінювати реальність навколо себе.
    Детальніше
  • Фінансовий менеджмент (6 тижнів, платформа Prometheus)
    Людство займається фінансами не так вже й довго, тому ми не маємо спеціального відділу мозку, який би відповідав за фінансові розрахунки. Саме тому часто люди помиляються, адже фінанси – це сфера ризику. Курс допоможе розібратись.

 Література

  • Осмислені й переосмислені (10 тижнів, платформа Prometheus )
    Курс присвячений життю та творчості найвідоміших постатей українського літературного скарбу – від Григорія Сковороди до Василя Стуса.
    Детальніше
  • Особисте і суспільне у призмі класичних текстів (35 занять, платформа ВУМonline)
    Пропонований курс – запрошення до прочитання класичних філософських та літературних творів, які мали вплив на розвиток громадсько-політичної свідомості модерного суспільства.
    Детальніше

Історія

  • Новітня історія України: від початку Другої світової війни до сучасності (6 тижнів, платформа Prometheus)
    Неупереджений погляд на історію України з 1939 до 2014. Настав час дізнатися, як усе було насправді.
    Детальніше 
  • Курс лекцій Богдана Гаврилишина (15 лекцій, платформа Prometheus)
    15 лекцій – філософських роздумів від науковця, економіста й державного діяча Богдана Гаврилишина, які містять поради та відповіді на актуальні питання сьогодення.
    Детальніше

Біологія

  • Проста гістологія (3 тижні, платформа Prometheus)
    Гістологія – фундаментальна медична дисципліна. Метою цього курсу є забезпечення розуміння тих важливих структурно-функціональних особливостей будови, що відіграють критичну роль в клінічній практиці.
    Детальніше
  • Домедична допомога (1 модуль – 1 година, 3 лекції, платформа Edera)
    У цьому курсі лектор В’ячеслав Черненко, який є досвідченим хірургом-практиком, не лише розповідає про те, як надавати домедичну допомогу. Він демонструє дії, які допоможуть дитині чи дорослій людині до приїзду карети швидкої.
    Детальніше

 Політологія і право

  • Людина та держава. Правила гри (7 тижнів, платформа Edera)
    Людина, яка знає свої права, може попередити їх порушення, а в разі необхідності – звернутися за їх захистом. Онлайн-курс допоможе з’ясувати як взаємодіють людина та держава та зрозуміти логіку суспільних процесів.
    Детальніше

Громадянська освіта

  • Побутові відходи – дій зараз! (10 лекцій, платформа Prometheus)
    В Україні рівень перероблення відходів становить менше ніж 5%! Настав час для змін – чисто не там, де не смітять, чисто там, де знають, як збирати, обробляти та переробляти відходи.
    Детальніше
  • Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти (5 тижнів, платформа Prometheus)
    Булінг (цькування) – поширена проблема в сучасному українському суспільстві, і найгостріше воно постає в освітньому середовищі. Мета курсу – навчити освітян розпізнавати ситуації булінгу (цькування) та вчасно і правильно реагувати на його прояви в освітньому середовищі.
    Детальніше

 

Журналістика, ЗМІ

  • Фактчек: довіряй-перевіряй (4 модулі, один щотижня, платформа Edera)
    Проект VoxCheck та EdEra створили онлайн-курс «Фактчек: Довіряй-перевіряй» саме для тих, хто хоче споживати тільки правдиву інформацію і не потрапляти у пастку фейків та міфів.
    Детальніше 
  • Як розуміти соціальні мережі. Курс для журналістів (28 занять, платформа ВУМonline)
    Ми поговоримо про те, як працювати із Facebook, Twitter, Instagram та іншими популярними соцмережами. Pозглянемо, як можна управляти контентом користувачів, і чому стилістика в Інтернет є важливою.
    Детальніше


Культура, філософія, здорове харчування
 

  • 4 кроки до здорового харчування (4 тижні, платформа Prometheus)
    Ми зібрали кращих українських експертів – дієтологів, гастроентерологів, нутриціологів, терапевтів і психологів. За 4 тижні ви опануєте базові засади здорового харчування, які зможете застосовувати щодня. Більше жодних міфів! Настав час харчуватись правильно!
    Детальніше 
  • Вступ до критичного мислення (15 занять, платформа ВУМonline)
    Якість життя залежить від уміння правильно мислити, тому навички здорового критичного мислення необхідні точно так само, як вміння читати і писати.
    Детальніше