Сінкевич Євген Григорович


доктор історичних наук, професор

Сінкевич

Освіта та професійний шлях

У 1980-1985 рр. Євген Григорович навчався на історичному факультеті Харківського державного університету. У 1985-1987 рр. працював на викладацькій роботі у Херсонському державному педагогічному інституті. 1987-1990 рр. – аспірант кафедри історіографії, джерелознавства та археології історичного факультету Харківського державного університету. У 1991 р. Євген Григорович обіймав посаду старшого викладач кафедри історії Херсонського державного педагогічного інституту, а у 1993 р. – доцента кафедри історії Херсонського державного педагогічного інституту. У 1995-2006 рр. науковець працював завідувачем кафедри історії України та слов`янських народів Херсонського державного педагогічного інституту. У 1995-2004 рр. Є.Г.Сінкевич став засновником і деканом історико-правознавчого факультету Херсонського державного педагогічного інституту (з 1998 р. – Херсонського державного педагогічного університету, а з 2002 р. – Херсонського державного університету). Відмінник освіти України (1998). 2004-2007 рр. – докторант Херсонського державного університету.

Євген Григорович був Головою Херсонської обласної організації Всеукраїнської (Національної) спілки краєзнавців (з 1995 р. по 2016 р.). Професор Сінкевич є керівником Південного відділення Інституту української археографії та джерелознавства імені М.С.Грушевського НАН України (з 2003 р. і по даний момент), закордонним членом Польського товариства істориків (з 2003 р.). У 2003-2010 рр. був провідним науковим співробітником (за сумісництвом) відділу дослідження та публікації іноземних джерел з історії України Інституту української археографії та джерелознавства імені М.С.Грушевського НАН України.

Працює на кафедрі міжнародних відносин та зовнішньої політики факультету політичних наук ЧНУ імені Петра Могили з 2007 р. на посаді професора. Євген Григорович є директором НДІ Полоністики ЧНУ імені Петра Могили; головним редактором фахового наукового збірника включеного до науко метричної бази Копернікус «Історичний архів. Наукові студії» та заступником головного редактора фахового наукового збірника «Чорноморський літопис».

У 2000 р. і 2004 р. Є.Г.Сінкевич став стипендіатом фонду імені Ю.Мяновського. У 2005-2006 рр. – стипендіат Міністерства освіти і спорту Республіки Польща, 2007 р. – стипендіат краківського відділення Wspólnota Polska.

 

Захист дисертацій

1990 р. – захист кандидатської дисертації на тему: «П.І.Лященко – історик народного господарства СРСР» за спеціальностями : «Історія СРСР», «Історіографія, джерелознавство та методи історичного дослідження».

2011 р. – захист докторської дисертації у спеціалізованій вченій раді Дніпропетровського державного університету імені О.Гончара на тему: «Місце краківської історичної школи в польській історіографії другої половини ХІХ – початку ХХІ століття».

 

Звання та нагороди

2011 р. – присвоєно вчене звання професора кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики ЧНУ імені Петра Могили.

2013 р. – Сенатом Академії імені Яна Длугоша у Ченстохові (Польща) обраний почесним професором Академії.

Нагороджений відзнакою «Відмінник освіти України».

2016 р. – обрано віце-президентом  Академії соціальних наук України.

 

Наукові інтереси: українсько-польських відносини.

Профіль у Google Академії

Наукові публікації

Професор Сінкевич є автором більше 180 наукових робіт різнопланової тематики, в т.ч. – автором монографій: «Петро Іванович Лященко – дослідник історії народного господарства СРСР» (Херсон: Айлант, 2002), «Ректори Херсонського державного педагогічного інституту (1944-1998)» (Херсон: Вид-во ХДУ, 2004 р.), та «Краківська історична школа в польській історіографії» (Миколаїв: Вид-во ЧДУ ім. П.Могили, 2010 р.); і автором навчального посібника: «Українсько-польські відносини (1918-2008)» (навч. посібник: МОН України,  Миколаїв: Вид-во ЧДУ ім. П.Могили, 2010 р.).

 

Науково-організаторська діяльність

Євген Григорович є організатором багатьох конференцій та інших заходів:

1997 р. – ініціював і організував перший приїзд на Херсонщину – Йорана Якобсона, посла Королівства Швеція.

1997 р. – міжнародна науково-методична конференція «Заселення Півдня України: проблеми національного та культурного розвитку» (В рамках Шевченківських днів на Херсонщині) (взяло участь близько 250 дослідників із України, Росії, Польщі, Німеччини, Канади, США).

1999 р. – міжнародний симпозіум «Історіографія в системі історичної науки» (близько 60 учасників із України, Росії, Польщі).

1999 р. – всеукраїнська студентська наукова конференція «Історичне краєзнавство в контексті сучасної історичної науки в Україні» (учасники з Харкова, Вінниці, Миколаєва, Черкас).

2000 р. – регіональні наукові читання «Українська історична наука: сучасний стан та перспективи розвитку», присвячені п’ятій річниці створення історичного факультету ХДПУ (учасники із Дніпропетровська, Києва, Запоріжжя, Миколаєва, Харкова).

2001 р. – міжнародна наукова конференція «Внесок поляків у соціально-економічний та культурний розвиток південної України» (учасники із України, Росії, Польщі).

2003 р. – міжнародна наукова конференція «Пам’ятні дати в історії рідного краю» (До 225-річчя м. Херсона)(учасники із України, Росії, Польщі).

2004 р. – міжнародна наукова конференція «Українсько-польські стосунки в джерелах та історіографії» (учасники із України, Росії, Польщі).

2005 р. – міжнародна наукова конференція «Місцеве самоврядування: історія та сучасність» (до 140- річчя запровадження земств на Херсонщині)(учасники із України, Росії, Польщі).

2006 р. – міжнародна наукова конференція «Архівні джерела у формуванні історичної пам’яті» (учасники із України, Росії, Польщі).

2007 р. – міжнародна наукова конференція «Дослідження джерел з історії українського та польського народів» (участь науковців України, Польщі, Росії, Угорщини, Словенії).

2008 р. – міжнародна наукова конференція «Україна та Польща на міжнародній арені (кінець ХХ – початок ХХІ століття)».

2009 р. – міжнародна наукова конференція «Інтеграційні процеси країн Чорноморсько-Балтійського регіону».

2010 р. – міжнародна наукова конференція «Українська діаспора: діяльність, Джерела та дослідження» (в рамках Ольвійського форуму).

2011 р. – міжнародна наукова конференція «Діяльність архівних установ по організації дослідження джерел з історії України, міжнародних відносин та всесвітньої історії» (в рамках Ольвійського форуму).

2013 р. – міжнародна наукова конференція «Історія України ХХ століття в сучасній закордонній історіографії».

У 1998 р. Євген Григорович був модератором круглого столу на тему: «Українська історична наука на порозі ХХІ століття» в Ягеллонському університеті. У 1998 р.  – учасник семінару посольства Королівства Швеція: «Досвід організації вищої освіти у Швеції». У 2004 р. – модератором круглого столу: «Українсько-польські стосунки в історіографії» в університеті ім. Складовської-Кюрі м.Любліна.

Електронна адреса: e.sinkevych@gmail.com

Події та оголошення


квітня
24
Чергове засідання Економічного клубу

Передостаннє пост-турнірне засідання Економічного клубу! Час поговорити про найцікавіше і найактуальніше!) Особливості рейганоміки та реформ Рональда Рейгана, попит і пропозиція на квиток до космосу. Як було 50 років і як є зараз? Про це – у середу, 24 квітня, на …

квітня
24
Запрошуємо на «Битву факультетів-2019»

Запрошуємо відвідати «Битву факультетів-2019» у ЧНУ ім. Петра Могили! Дата: 24 квітня Місце: актова зала ЧНУ імені Петра Могили Час: 14:00 Це буде незабутній екскурс у 80-90 роки минулого століття. Приєднуйтесь!

квітня
24
Запрошуємо відвідати лекцію на тему «Культура Кореї і корейська хвиля: погляд з боку доктора філологічних наук»

24 квітня в 17:00 в ЧНУ ім. Петра Могили пройде відкрита лекція від доктора філологічних наук, професора Олександра Пронкевича. Тема лекції: «Культура Кореї і корейська хвиля: погляд з боку доктора філологічних наук».  Запрошуємо всіх охочих відвідати лекцію. ВХІД ВІЛЬНИЙ! Дата: …