Що таке інформаційний шум та як з ним боротися


За визначенням Вікіпедії, інформаційний шум – це неважлива, вторинна інформація. Простіше кажучи, це численні підписки у телеграмі, відео людей, яких ніколи не бачив,які ти переглядаєш  у фейсбуці, нескінченний потік новин на різних сайтах. Тобто, це купа інформації, яка так чи інакше проходить крізь нас, в більшості своїй не корисна, але все одно така, що відбирає наш час.

Нова інформація, яку ми отримуємо, це завжди стрес для мозку. І немає значення, чи то позитивна, чи то негативна вона. Для того, щоб опрацювати інформацію: вивчити, переглянути, зіставити, а може й запам’ятати, нашому мозку потрібно напружитися. Постійне напруження мозку під час отримання нової інформації призводить до психічного виснаження.

Проаналізувавши за певними критеріями своє життя, можливо виявити чи знаходитесь ви під високим впливом інформаційного шуму, чи ні.

Ознаки перенавантаження інформацією:

– ви постійно знаходитесь онлайн і через це споживаєте дуже багато інформації;

– почали виникати труднощі з концентрацією на чомусь одному;

–  ви переходите за посиланням без конкретної мети;

– є певні проблеми зі сном, буває шумить у голові;

– контент, який переглядаєте, не викликає ніяких емоцій;

– з’явилася дратівливість, часто виникає втома та апатія.

Якщо ви виявили усі чи хоча б декілька вищеперелічених ознак у себе, треба не гаючи часу усе це виправляти.

  • Найголовніше – складіть свій чек-лист речей, що вас відволікають. Це дуже складно, але дуже важливо.
  • Вимкніть будь-які сповіщення. Звичайні сповіщення на телефоні справді відбирають багато вашої уваги та завантажують ваш мозок опрацюванням непотрібної інформації.
  • Встановіть ліміт на застосунки, але спочатку визначте, які саме, ви відкриваєте частіше ніж інші.
  • Видаліть ті застосунки, якими вже не користуєтесь. У вас на телефоні точно є програми, якими ви вже не користуєтесь, а сповіщення ще й досі надходять вам.
  • Спробуйте хоч раз на день декілька хвилин просто сидіти у тиші, нічого не роблячи взагалі. Якщо вмієте, медитуйте у цей час.
  • Встановіть для себе «домашні правила» – не користуйтеся телефоном під час приймання їжі та за кілька годин до сну.
  • Не споживайте непотрібної інформації. Фільтруйте те, що читаєте, або переглядаєте. Завжди усвідомлюйте, навіщо ви це дивитесь. Якщо ви не можете відповісти самі собі на питання «нащо це вам», відразу припиняйте перегляд.

Формування нових звичок, якими ви зможете позбавити себе від інформаційного шуму, потребує часу. Але вони дуже корисні та потрібні. Тож дайте собі час на надбання цих звичок та насолоджуйтесь життям без зайвого інформаційного «спаму».

фото.jpg