Що робить університет крутим?


Що робить університет крутим? Навчальна програма, спільнота студентів, викладачі чи все це разом? Як долучитися до покращення життя у своєму навчальному закладі та системи вищої освіти з’ясовував портал Studway на тренінгу «Student Action» від British Council.

Виявилось, що єдиним секретним інгредієнтом успішності університету є студентський активізм. Що це таке та як його впровадити в життя студента дізнаємося далі.

Я можу вплинути на освіту!

Зовсім нещодавно в Україні створили Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, яке прагне сприяти позитивним змінам в освіті. Studway  запитав Михайла Винницького, керівника секретаріату НАЗЯВО, як студенти можуть долучитися до його діяльності.

«Зараз на університети всієї країни чекає новий вид акредитації, і студенти, нарешті, матимуть можливість долучитися до забезпечення якості освіти, як експерти». Загалом тепер студент може спостерігати за якістю навчання в різних університетах України, а потім поширювати набутий досвід у своїй альма-матер: побачив(-ла) цікавий спосіб комунікації між адміністрацією та студентами чи просто крутий клуб, який хочеться створити і у своєму університеті? Ділися знаннями, втілюй свої ініціативи у своєму університеті. Перейняти успішний досвід інших студентів є гарною можливістю покращити освіту свого університету.

Агентство надало змогу долучитися до процесу, але отримало досить мало заявок. Чому?

«Є зневірення у тому, що студенти матимуть вплив. Але агентство розпочало роботу фактично у лютому цього року. Поки ми розібралися з правилами гри, вже кінець травня. У нас було мало часу, щоб оголосити відбір, але нам дуже важливо задіяти студентів у виїзних експертизах. Вони спілкуватимуться із однолітками, дивитимуться на результати студентських опитувань. Важливо розуміти, що роль експертів – не гоголівський ревізор. Це люди, які можуть вникнути у певні аспекти освітньої програми, а потім допомогти їх покращити», – пояснив Михайло Винницький.

Чому ж при створенні українського агентства орієнтиром став саме британський досвід?

«Британія вважається передовою у системі оцінювання якості освіти. Британська Quality Assurance Agency є зачинателем систем, які стали стандартними в Європі. Ну, і ми вдячні British Council за щедру підтримку, вони вірять у вплив наших проектів на рівень якості університетів».

Хочеш співпрацювати з владою? Слідкуй за новинами на сайті НАЗЯВО і долучайся.

Як створити студентський простір

Крім контролю вже створених органів, можна втілювати власні ідеї. Саме в цьому процесі й допомагає «Student Action».

Ідея цього проекту – надати студентам необхідні вміння та навички для того, щоб упроваджувати позитивні зміни зсередини. Перший етап проекту зосередився на розвитку університетського життя. Важливо, аби студенти мали можливість та бажання проводити час у стінах університету в позанавчальний час, таким чином організовуючи свій студентський простір.

І ми переконані, що якість не та і шукати її треба десь за межами України.

Прикладом організації такого студентського простору в ЧНУ ім. Петра Могили є такі клуби та гуртки, організовані з ініціативи студентів, та які проводяться студентами:

  • Економічний клуб: є позанавчальною організацією, яка була створена з ініціативи студентів університету з метою проведення економічних досліджень, вільного неформального спілкування, обміну інформацією, дослідження найбільш актуальних проблем економічної теорії та практики;
  • Науковий історико-правовий гурток «Скіфія»: члени гуртка досліджують сторінки української історії та права.
  • Юридична клініка «Veritas»: функціонує як база для практичного навчання та проведення навчальної практики студентів старших курсів юридичного факультету (IІІ – VІ курсів).
  • Студентський перекладацький центр: сприяє роботі університету щодо міжкультурних зв’язків з питань освіти, розвитку та реалізації ініціатив, а також забезпечує якіснийперекладу  матеріалів, які є необхідними для підвищення ефективності навчально-виховного процесу, для вдосконалення, покращення та полегшення роботи працівників університету в робочій діяльності.
  • Студентський психологічний гурток «Евпсихея»: його діяльність створює вільний простір для активізації самопізнання та самовдосконалення,  утвердження цінностей психологічного благополуччя та зростання особистісного, професійно-творчого, інтелектуального потенціалу талановитих студентів-психологів тощо.
  • Історичний гурток «Кліо»: мета – всебічний розвиток особистості та її нахилів і талантів; підвищення інтересу до історичної дисципліни, її ролі в процесі розвитку людської цивілізації; поглиблене вивчення навчальної програми з дисципліни тощо.

А також щорічним заходом, який влаштовують активні студенти і для студентів, є Студреспубліка. Ценаймасштабніша щорічна молодіжна інтелектуально-розважальна програма, протягом якої молодь поринає в життя імпровізованого міста-«держави».

Хочеш проявити свій активізм та креатив? Долучайся до діяльності гуртків та клубів ЧНУ ім. Петра Могили. Кинь собі виклик і відвідай захід, який організовує студентська ініціатива. Або створю власні проекти! Шукай команду і дій!

A large group of students celebrate graduation!

Події та оголошення


січня
22
Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили запрошує на нові вебінари від компанії Clarivate Analytics

Шановні колеги, викладачі та науковці ЧНУ імені Петра Могили! Компанія Clarivate Analytics, вітає Вас у новому році! Бажаємо успіхів і родинного затишку і запрошуємо на нові вебінари. Зверніть увагу що 24 січня о 16:15 буде вебінар для журналів з процедурою …

січня
16
Запрошуємо на відкриття виставки художника Сергія Шаповалова у галереї мистецтв ЧНУ імені Петра Могили

Запрошуємо на відкриття виставки художника Сергія Шаповалова, яке відбудеться в приміщенні галереї мистецтв ЧНУ імені Петра Могили 16 січня о 15:00. Довідка: Шаповалов Сергій Гаврилович народився 15 травня 1943 року в с. Інгуло-Кам’янка Новгородківського району Кропивницької області. В 1962 році …