Шевченко Наталія Володимирівна


доцент кафедри історії, кандидат історичних наук, доцент

Шевченко Н.В

Освіта та професійний шлях

У 1975 р. Наталія Володимирівна закінчила Полтавський державний педагогічний інститут імені В.Г.Короленка за спеціальністю «історія, кваліфікація: вчитель історії і суспільствознавства». У 2001-2006 рр. працювала деканом історичного факультету Миколаївського державного університету імені В.О.Сухомлинського. З 2006 р. по 2011 р. – декан факультету політичних наук ЧНУ імені Петра Могили, доцент кафедри історії.

З 1998 р. Наталія Володимирівна є заступником голови громадської організації обласного фонду «Жіноча перспектива» (працює над впровадженням гендерних програм до навчальних планів загально-освітніх шкіл та вузів). Представляла роботу фонду на міжнародному форумі жінок у Вашингтоні (США) «Жінка в розвитку» (1999 р.). З 2015 р. – заступник голови міської громадської організації «Символи Миколаєва». Наукова спеціалізація Наталії Володимирівни – українська медієвістика, гендерна історія, краєзнавство.

Наталія Володимирівна є автор 120 наукових праць, серед яких «Короткий довідник з історії України», «Малий словник історії України», «The contribution of Ukrainian Thinkers to political Culture of the Enlightenment», «Політика і гендер», «Ягелонська спадщина» у світлі сучасних українських історичних студій», «Входження чи повернення до Європи? (Україна у пошуках своєї європейської ідентичності)». Учасник всеукраїнських історичних читань «Козацька держава: витоки, еволюція та політична спадщина», «Академія пам’яті В.Б.Антоновича», міжнародних конференцій і конгресів у Гродно (Білорусь), Ваасенарі (Нідерланди), Мюнстері (ФРН), та Афінах (Греція). Секретар всеукраїнського наукового товариства з вивчення ХVІІІ ст., член Виконкому міжнародного товариства з вивчення ХVІІІ ст. (Фундація Вольтера, Оксфорд, Великобританія). У 1999 р. Наталія Володимирівна проходила стажування в Гарвардському університеті (США), а у 2010 р. – у Дечжоуському університеті (Китай).

 

Захист дисертації

1991 р. – захист кандидатської дисертації на тему: «Суспільно-політичний рух в Україні у 60-70-ті роки ХVІІІ ст.».

 

Звання, нагороди та особисті відзнаки

1997 р. – нагороджена почесною грамотою Міністерства освіти України.

1997, 1999, 2002 рр. – нагороджена грамотами Миколаївського обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді.

2002 р. – Лауреат обласної культурологічної премії імені Миколи Аркаса в номінації «Історичні, етнографічні, археологічні дослідження, охорона культурної спадщини»; відмінник освіти України.

2003р. – нагороджена почесною грамотою Миколаївської обласної державної адміністрації.

2009 р. – нагороджена грамотою управління освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації.

2010 р. – має подяку Кабінету Міністрів України.

 

Наукові інтереси: історія козацтва, гендерна історія, середньовічна історія України, історичне краєзнавство.

Профіль у Google Академії

Електронна адреса: shevchdu@ukr.net

Телефон: (0512) 76-55-94

Події та оголошення


червня
7
Ольвійський форум 2018!

Шановні науковці! ЧНУ імені Петра Могили має за честь запросити Вас до участі у Міжнародній науково-практичній конференції «Ольвійський форум-2018: стратегії країн Причорноморського регіону в геополітичному просторі», яка відбудеться 7-10 червня 2018 р. (м. Миколаїв, с.м.т. Коблеве, Україна). Метою форуму є обмін …

березня
28
Урочисте відкриття стадіону зі штучним покриттям на водній станції ЧНУ імені Петра Могили

Початок заходу 14.00 год Дата та місце проведення 28 березня 2018 року Вул. 2 Екіпажна, 123Г

березня
12
Розпочинається друга серія вебінарів Web of Science!

У ЧНУ імені Петра Могили розпочинається друга у 2018 році серія вебінарів про можливості платформі Web of Science та інших ресурсів компанії Clarivate Analytics для наукової діяльності, яка проходитиме 12-14 березня.