Наталія Володимирівна Шевченко


Кандидат історичних наук, доцент кафедри історії
факультету політичних наук ЧНУ імені Петр Могили

Шевченко Н.В

Шевченко Наталія Володимирівна – доцент кафедри історії, кандидат історичних наук, доцент.

Освіта та професійний шлях

Лауреат обласної культурологічної премії імені Миколи Аркаса в номінації «Історичні, етнографічні, археологічні дослідження, охорона культурної спадщини» (2002), відмінник освіти України (2002), нагороджена почесною грамотою Міністерства освіти України (1997), почесною грамотою Миколаївської обласної державної адміністрації (2003), грамотою управління освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації (2009), грамотами Миколаївського обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді (1997, 1999, 2002), має подяку Кабінету Міністрів України (2010).

У 2001-2006 рр. – декан історичного факультету Миколаївського державного університету імені В. О. Сухомлинського, у 2006-2011 рр. – декан факультету політичних наук Чорноморського державного університету імені Петра Могили. З 1998 р. – заступник голови громадської організації обласного фонду «Жіноча перспектива» (працює над впровадженням гендерних програм до навчальних планів загально-освітніх шкіл та вузів). Представляла роботу фонду на міжнародному форумі жінок у Вашингтоні (США) «Жінка в розвитку»(1999). З 2015 р. – заступник голови міської громадської організації «Символи Миколаєва».

Наука

Спеціалізація – українська медієвістика, гендерна історія, краєзнавство. Тема кандидатської дисертації «Суспільно-політичний рух в Україні у 60-70-ті роки ХVІІІ ст.» Автор 120 наукових праць, серед яких «Короткий довідник з історії України», «Малий словник історії України», «The contribution of Ukrainian Thinkers to political Culture of the Enlightenment», «Політика і гендер», «Ягелонська спадщина» у світлі сучасних українських історичних студій», «Входження чи повернення до Європи? (Україна у пошуках своєї європейської ідентичності)».

Учасник всеукраїнських історичних читань «Козацька держава: витоки, еволюція та політична спадщина», «Академія пам’яті В. Б. Антоновича», міжнародних конференцій і конгресів у Гродно (Білорусь), Ваасенарі (Нідерланди), Мюнстері (ФРН), Афіни (Греція). Секретар всеукраїнського наукового товариства з вивчення ХVІІІ ст., член Виконкому міжнародного товариства з вивчення ХVІІІ ст. (Фундація Вольтера, Оксфорд, Великобританія). У 1999 р. стажувалася в Гарвардському університеті (США), у 2010 р. – у Дечжоуському університеті (Китай). Багато років працює з обдарованою шкільною молоддю у системі обласної і всеукраїнської історичних олімпіад, всеукраїнських історичних турнірів і Малої Академії Наук.

Захист дисертації

1991 р. – захист кандидатської дисертації на тему: «Суспільно-політичний рух в Україні у 60-70-ті роки ХVІІІ ст.».

Звання, нагороди та особисті відзнаки

1997 р. – нагороджена почесною грамотою Міністерства освіти України.

1997, 1999, 2002 рр. – нагороджена грамотами Миколаївського обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді.

2002 р. – Лауреат обласної культурологічної премії імені Миколи Аркаса в номінації «Історичні, етнографічні, археологічні дослідження, охорона культурної спадщини»; відмінник освіти України.

2003р. – нагороджена почесною грамотою Миколаївської обласної державної адміністрації.

2009 р. – нагороджена грамотою управління освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації.

2010 р. – має подяку Кабінету Міністрів України.

Коло наукових інтересів: історія козацтва, гендерна історія, середньовічна історія України, історичне краєзнавство.

Контати:

Електронна адреса: shevchdu@ukr.net

Телефон: (0512) 76-55-94

Google Scholar

Події та оголошення


липня
31
Запрошуємо до участі у Всеукраїнському конкурсі проектів документальних анімаційних роликів «Кібербулінг. Як я перестав/перестала бути жертвою»

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UAспільно з УАнімА оголошує Всеукраїнський конкурс проектів документальних анімаційних роликів «Кібербулінг. Як я перестав/перестала бути жертвою», заснованих на реальних життєвих історіях. Кінцевий термін подання конкурсних робіт – 31 липня. Три переможці конкурсу отримають винагороду …

липня
19
Уряд Казахстану надає 160 стипендій на навчання у вишах

Як повідомляється на офіційному сайті МОН, українцям пропонують подати заявку на безкоштовне навчання у вишах Казахстану. У межах програми передбачається розподіл 160 стипендій, серед яких 25 місць для бакалаврів, 125 – для магістрів, 10 – для докторів філософії. Прийом заявок …

червня
17
Від ідеї до бізнесу всього за 1 місяць: відкрито набір на тренінгові програму

Веб-журнал «Світ Фентезі» оголошує конкурс фантастичних оповідань, присвячений українським містам! Пропонуємо вам звести руки над клавіатурою і показати, що наші міста сповнені магії, химер та загадок, не менш, ніж нью-йорки і лондони. За результатами конкурсу буде видана збірка. Перші три …