Семінар правників у сфері відновного правосуддя на базі ЧНУ ім. Петра Могили


 

11 травня в читальному залі ЧНУ ім. Петра Могили відбувся семінар для правників щодо застосування механізмів відновного правосуддя для неповнолітніх у Миколаївській області.

Q4XLO-FVcPI

Фундація De Jure спільно з Генеральною прокуратурою України, прокуратурою Миколаївської області та представництвом Дитячого фонду (ЮНІСЕФ) в Україні провела семінар: «Впровадження механізму відновного правосуддя для неповнолітніх, підозрюваних у вчиненні кримінального правопорушення». До участі у семінарі залучили представників центрів надання правової допомоги, місцевих прокуратур, суддів та слідчих органів.

APmC5twd0iE

Відновне правосуддя – новий підхід до розв’язання правових конфліктів, який ґрунтується:

  • зосередженні уваги на відшкодуванні заподіяної потерпілим шкоди;
  • породженні в правопорушників почуття відповідальності за їхні дії та залученні громади до вирішення конфлікту за умови активної участі сторін у процесі відновлення порушених стосунків;
  • примиренні та розробленні угод між потерпілим й правопорушниками для досягнення бажаних результатів та відшкодувань.

Y0v5v6bhMfY

До програм відновного правосуддя, зокрема, належать: медіація між потерпілим та правопорушником (зустріч з усунення завданої шкоди), коло примирення, сімейна групова нарада та інші.

Медіація між потерпілим і правопорушником – це структурована зустріч, під час якої потерпілий та правопорушник за допомогою нейтральної третьої сторони (медіатора) мають можливість брати участь у вирішення проблем, спричинених злочином.