Роботи студентів-комп’ютерників ЧНУ імені Петра Могили в топ-10 наукових проєктів конкурсу «Black Sea Science 2023»


Зараз існує багато загроз радіоактивного характеру, пов’язаного з російською агресією на території України. Це можливість ракетних атак на атомні станції, безвідповідальні дії на захопленій Запорізькій атомній станції, погрози застосування тактичної ядерної зброї. Тому віддалений збір та аналіз інформації про радіаційний фон дуже важливий.

Так, студенти спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія» ЧНУ імені Петра Могили Сергій Овчар та Владислав Могила посіли друге місце в науковому конкурсі «Black Sea Science 2023» за напрямком «Інформаційні технології, автоматизація і робототехніка».

Захід щорічно проводиться на базі Одеського національного технологічного університету під егідою Black Sea Universities Network та ISEKI-Food Association.

Наукові дослідження молоді розробники виконували під керівництвом доцента, кандидата фізико-математичних наук Сергія Пузирьова та старшого викладача Бориса Салтовського.

Владислав Могила зараз служить в ЗСУ і є студентом 4-го курсу заочної форми навчання спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія» та знаходить час для наукових досліджень!

У науковому дослідження пропонувалося створити ІоТ-мережу станцій спостереження, із яких у реальному часі буде поступати актуальна інформація про радіаційний фон. Для передачі інформації використовується протокол MQTT (Message Queue Telemetry Transport). Це спрощений мережевий протокол, що працює над TCP/IP та дозволяє створювати пристрої, що передають інформацію з датчиків на основі дешевої елементної бази – мікроконтролерів.

Другий етап конкурсу розпочався 23 березня 2023 року. Фіналісти були запрошені презентувати свою роботу на онлайн-конференції за кожним напрямком. За результатами презентації та доповіді учасника журі ухвалювало рішення щодо визначення переможців і розподілу місць.

Результати другого етапу конкурсу за напрямком «Інформаційні технології, автоматизація і робототехніка».

До складу журі конкурсу 2023 року увійшли 145 спеціалістів-науковців, з них 78 з 22 зарубіжних країн, зокрема Анголи, Беніну, США, Німеччини, Швейцарії, Італії, Великобританії, Греції, Китаю, Туреччини, Литви, Латвії, Словаччини, Естонії, Чехії, Казахстану, Польщі, Грузії, Румунії, Азербайджану, Болгарії, Молдови.


Вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів у наукових дослідженнях!